Akademia 3-Majowa w Koronie w Palm Coast

05-02-2019

Lekcję historii...
Wszyscy zebrani...
Po części...
Świetna pogoda i...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

28 kwietnia 2019 roku w klubie Polonia Society of Korona w Palm Coast odbyły się uroczystości z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Świetna pogoda i patriotyczne święto przyciągnęły kilkadziesiąt osób.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą, po której uczestnicy przeszli na klubową Polankę. Tam wprowadzono sztandary oraz odegrano hymny Stanów Zjednoczonych i Polski. Następnie odbyła lekcja historii, którą przedstawiły dzieci i młodzież. Dotyczyła ona sukcesów i porażek Polski z okresu XVIII wieku. Wszyscy zebrani wspólnie wyrecytowali wiersz „Polak mały” oraz odśpiewali „Rotę”.

Po części oficjalnej rozpoczął się piknik przy muzyce DJ Andrzeja i świetnie zaopatrzonym bufecie. Dla dzieci ustawiono zjeżdżalnie wodne.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com