Poseł Anna Cicholska spotkała się w St. Petersburg z przedstawicielami polonijnych organizacji

04-04-2019

30 marca w klubie...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

30 marca w klubie Polonia, Inc. w St. Petersburg odbyło się spotkanie z poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Anną Cicholską. W spotkaniu udział wzięli członkowie zarządu klubu Polonia, Inc. pod przewodnictwem prezes Wiesławy Sut, Koło Podhalan nr 79 na Florydzie z prezesem Tadeuszem Cyrwusem, reżyser zespołu „Parzenice” Edward Kenig, kapitan Pulaski Kadet of Ameryka Jan Szumski, ksiądz doktor Andrzej Gorczyca – przedstawiciel Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego w St. Petersburg, dyrektor Polskiej Sobotniej Szkoły im. Marii Skłodowskiej-Curie z Clearwater Irena Bogusiewicz oraz sekretarz Związku Sybiraków na Florydzie Antonina Chubska.

Głównym celem spotkania było przedstawienie pani poseł polonijnych organizacji działających na tym terenie oraz zaprezentowanie ich działalności koncentrującej się na nauce języka polskiego oraz przekazywaniu wiedzy o historii Polski i polskich tradycji kulturalnych w duchu patriotyzmu młodemu pokoleniu. Przedstawiciele poszczególnych organizacji opowiedzieli nie tylko o dotychczasowych osiągnięciach, ale również o planach na przyszłość. Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej, wręcz rodzinnej atmosferze.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Protest Polonii w Bostonie

W ostatnią niedzielę marca Polonia protestowała przeciwko ustawie S.447. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com