Lady Pank podbił Florydę!

04-04-2019

Lady Pank na scenie...
Gitarzysta Jan...
Muzycy Lady Pank...

Ponad 1,000 osób zgromadziły 2 koncerty Lady Pank na Florydzie. 23 marca legenda polskiego rocka zagrała w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater, zaś dzień później w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski w Lake Worth. Przy największych hitach zespołu bawiły się 4 pokolenia Polonii, od najstarszych po dzieci.

W Clearwater już od dawna nie było tylu ludzi na jednym koncercie – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Grzegorz Fryc z Gram-X Promotions – organizator koncertów trasy Lady Pank w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Zaczęła się ona w Chicago 22 marca, skąd muzycy przylecieli na Florydę. Tu spędzili łącznie 5 dni, po czym wylecieli do Nowego Jorku, a stamtąd do Toronto.

Choć Lady Pank występuje na scenie już od 38 lat, występy w Clearwater i Lake Worth były jego pierwszymi koncertami na Florydzie. – Artyści byli zachwyceni, bo zobaczyli, że mają wielu fanów także na Florydzie – mówi Grzegorz Fryc.

Na obydwu koncertach zabrzmiały największe przeboje Lady Pank, m.in. „Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona” czy „Zawsze tam gdzie ty”. – Atmosfera był wspaniała. Widać, że publiczność polonijna na Florydzie jest głodna takich koncertów. Zaistniała piękna synergia między członkami zespołu a publicznością, dlatego nie mogło zabraknąć bisów – podkreśla organizator koncertów.

W samych superlatywach wypowiadają się również członkowie klubów, w których zagrał Lady Pank. – Mieliśmy ponad 300 gości i, co mnie się osobiście podobało, muzycy zachowali oryginalne aranżacje sprawdzonych przebojów. Goście przed koncertem mogli skosztować przysmaków z klubowej kuchni oraz wypić piwko, żeby móc skakać i śpiewać „Mniej niż zero” do oporu wraz z zespołem. Przebój za przebojem, non-stop przez półtorej godziny, i tego nam było trzeba! Czułem się tak samo jak w 1984 roku, gdy dostałem od rodziców zdobytą spod lady w sklepie muzycznym winylową płytę „Lady Pank” – dzieli się swoimi wrażeniami z koncertu Albert Stępniak z Klubu Sobieski w Lake Worth.        

Muzycy Lady Pank przebywali na Florydzie od soboty 23 do środy 28 marca. Bardzo spodobał się im ciepły klimat tego stanu. Odbyli wiele spotkań z lokalną Polonią, odwiedzili też rezerwat indiański, pływali statkiem, zwiedzali Miami, Fort Lauderdale i inne lokalne miasta.

Byli bardzo zadowoleni z wizyty na Florydzie – mówi Grzegorz Fryc. – Mimo że koncerty podczas tej trasy były grane w różnych strefach czasowych i w różnych strefach klimatycznych, zespół Lady Pank wytrzymał to tempo, co najlepiej pokazuje, że muzycy są w doskonałej formie i są głodni grania dla swoich fanów, gdziekolwiek by oni nie mieszkali. Są jak dobre wino – im starsi, tym lepsi i bardziej chętni, by dawać ludziom jeszcze więcej energii i satysfakcji z koncertów. Śmiało można powiedzieć, że Lady Pank jest w swojej szczytowej formie – kto wie, czy nie najlepszej w historii zespołu – dodaje.

opr. bo

wróć
~Edward Kuliński
2019-04-06 10:53:05
Zgłoś do moderacji
Lady Pank jak wino im starsze tym lepsze. https://youtu.be/_J-qep3cJm4
~jaa
2019-04-06 04:52:26
Zgłoś do moderacji
Nawet na zdjęciu go nie widać... tylko Durczok, Jabłoński, Kielich. Może znów do kielicha heh. Szkoda na takie koncerty kasy. Podobnie z płytą stara składanka+ jedna nowa unikatowa piosenka :) Dużo ludzi jest za nimi bo lubią se popić i są tacy sami. Utwory od lat ok ale ludzie już nie koniecznie.
~ja
2019-04-06 04:47:30
Zgłoś do moderacji
Lady Pank w formie od 30 lat... Lady Pank od 30 lat ogrzewa stare kotlety grając jedno i to samo tylko zmieniając nazwę trasy jak firma wydająca składanki płyt zespołów. A ludzie głupki pójdą a oni kasują forsę ha ha. Byłem na kilku ich koncertach i zawsze to samo łaska dla fanów. Panas nawet nie zauważył tłumu czekającego na niego tylko od razu do furgonetki bo już nie może a po jednym eh.

Fotorelacje

„Polska Noc” w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT

11 czerwca w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT odbyła się kolacja będąca gratką dla miłośników polskiej kuchni. W kolejnej edycji „Polskiej Nocy” wzięło udział 100 osób. Wszystkich przybyłych serdecznie witała i zapraszała do stolików Debra Chandler, menedżer restauracji. Gościom podano m.in. gołąbki, pierogi i kiełbasę. Za menu odpowiedzialna była Jessica Aldrich, pełniąca tego wieczoru obowiązki szefa kuchni. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
06-21-2019
65. Doroczny Polski Festiwal w Syracuse
06-21-2019
Noc Świętojańska w Poconos
06-22-2019
Kolonie po polsku: „Z tańcem i różańcem na ty” w Parafii św. Teresy w Linden
06-22-2019
Kolacja pożegnalna w związku z przejściem ks. prałata Antoniego Czarneckiego na emeryturę
06-22-2019
Zabawa letnia w Haller Post #111
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com