Lady Pank podbił Florydę!

04-04-2019

Lady Pank na scenie...
Gitarzysta Jan...
Muzycy Lady Pank...

Ponad 1,000 osób zgromadziły 2 koncerty Lady Pank na Florydzie. 23 marca legenda polskiego rocka zagrała w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater, zaś dzień później w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski w Lake Worth. Przy największych hitach zespołu bawiły się 4 pokolenia Polonii, od najstarszych po dzieci.

W Clearwater już od dawna nie było tylu ludzi na jednym koncercie – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Grzegorz Fryc z Gram-X Promotions – organizator koncertów trasy Lady Pank w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Zaczęła się ona w Chicago 22 marca, skąd muzycy przylecieli na Florydę. Tu spędzili łącznie 5 dni, po czym wylecieli do Nowego Jorku, a stamtąd do Toronto.

Choć Lady Pank występuje na scenie już od 38 lat, występy w Clearwater i Lake Worth były jego pierwszymi koncertami na Florydzie. – Artyści byli zachwyceni, bo zobaczyli, że mają wielu fanów także na Florydzie – mówi Grzegorz Fryc.

Na obydwu koncertach zabrzmiały największe przeboje Lady Pank, m.in. „Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona” czy „Zawsze tam gdzie ty”. – Atmosfera był wspaniała. Widać, że publiczność polonijna na Florydzie jest głodna takich koncertów. Zaistniała piękna synergia między członkami zespołu a publicznością, dlatego nie mogło zabraknąć bisów – podkreśla organizator koncertów.

W samych superlatywach wypowiadają się również członkowie klubów, w których zagrał Lady Pank. – Mieliśmy ponad 300 gości i, co mnie się osobiście podobało, muzycy zachowali oryginalne aranżacje sprawdzonych przebojów. Goście przed koncertem mogli skosztować przysmaków z klubowej kuchni oraz wypić piwko, żeby móc skakać i śpiewać „Mniej niż zero” do oporu wraz z zespołem. Przebój za przebojem, non-stop przez półtorej godziny, i tego nam było trzeba! Czułem się tak samo jak w 1984 roku, gdy dostałem od rodziców zdobytą spod lady w sklepie muzycznym winylową płytę „Lady Pank” – dzieli się swoimi wrażeniami z koncertu Albert Stępniak z Klubu Sobieski w Lake Worth.        

Muzycy Lady Pank przebywali na Florydzie od soboty 23 do środy 28 marca. Bardzo spodobał się im ciepły klimat tego stanu. Odbyli wiele spotkań z lokalną Polonią, odwiedzili też rezerwat indiański, pływali statkiem, zwiedzali Miami, Fort Lauderdale i inne lokalne miasta.

Byli bardzo zadowoleni z wizyty na Florydzie – mówi Grzegorz Fryc. – Mimo że koncerty podczas tej trasy były grane w różnych strefach czasowych i w różnych strefach klimatycznych, zespół Lady Pank wytrzymał to tempo, co najlepiej pokazuje, że muzycy są w doskonałej formie i są głodni grania dla swoich fanów, gdziekolwiek by oni nie mieszkali. Są jak dobre wino – im starsi, tym lepsi i bardziej chętni, by dawać ludziom jeszcze więcej energii i satysfakcji z koncertów. Śmiało można powiedzieć, że Lady Pank jest w swojej szczytowej formie – kto wie, czy nie najlepszej w historii zespołu – dodaje.

opr. bo

wróć
~Edward Kuliński
2019-04-06 10:53:05
Zgłoś do moderacji
Lady Pank jak wino im starsze tym lepsze. https://youtu.be/_J-qep3cJm4
~jaa
2019-04-06 04:52:26
Zgłoś do moderacji
Nawet na zdjęciu go nie widać... tylko Durczok, Jabłoński, Kielich. Może znów do kielicha heh. Szkoda na takie koncerty kasy. Podobnie z płytą stara składanka+ jedna nowa unikatowa piosenka :) Dużo ludzi jest za nimi bo lubią se popić i są tacy sami. Utwory od lat ok ale ludzie już nie koniecznie.
~ja
2019-04-06 04:47:30
Zgłoś do moderacji
Lady Pank w formie od 30 lat... Lady Pank od 30 lat ogrzewa stare kotlety grając jedno i to samo tylko zmieniając nazwę trasy jak firma wydająca składanki płyt zespołów. A ludzie głupki pójdą a oni kasują forsę ha ha. Byłem na kilku ich koncertach i zawsze to samo łaska dla fanów. Panas nawet nie zauważył tłumu czekającego na niego tylko od razu do furgonetki bo już nie może a po jednym eh.

Fotorelacje

Protest Polonii w Bostonie

W ostatnią niedzielę marca Polonia protestowała przeciwko ustawie S.447. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com