O pomoc w wykupie...

Stanisław Michalkiewicz apeluje o pomoc

04-03-2019

22 marca br. publicysta Stanisław Michalkiewicz zwrócił się za pośrednictwem mediów społecznościowych z apelem o wsparcie w wykupie mieszkania, które nie jest jego własnością.

Z wielkim zakłopotaniem zwracam się do państwa z prośbą. Sytuacja jest poważna – mówi na nagraniu opublikowanym na YouTube Michalkiewicz. – Właśnie dowiedziałem się, że albo mam je szybko wykupić, albo będę musiał się z niego wyprowadzić. Problem polega na tym, że nie mam pieniędzy na taki szybki wykup, nawet gdybym sprzedał wszystko, co mam. Być może mógłbym mieć kłopoty z uzyskaniem kredytu, nawet hipotecznego, z uwagi na wiek, bo już skończyłem 71 lat – dodaje publicysta.

W dalszej części nagrania Stanisław Michalkieiwcz mówi, że znalazł się w „sytuacji właściwie przymusowej”. – A na kogóż mogę w takiej sytuacji liczyć, jeśli nie na was? – pyta widzów i podaje numer konta do wpłat.

Nr konta dla wpłat od Polonii w Santander Bank to: 69 1500 1272 1112 7004 6673 0000.

Z góry bardzo dziękuję za wszystkie formy wsparcia – mówi Michalkiewicz.

O pomoc publicyście zaapelował m.in. Włodzimierz Trawiński z Klubu Polonez w Fort Lauderdale. – Pamiętamy jego darmowe wykłady w polskiej parafii Pompano Beach na Florydzie i długie rozmowy, które były dużą intelektualną przyjemnością. Warty jest wspomożenia. Pamiętając, że przy wykupie ciała św. Wojciecha wystarczył wdowi grosz, by przeważyć szalę. Pamiętajmy, że każda złotówka składa się ze 100 groszy – napisał Włodzimierz Trawiński.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Protest Polonii w Bostonie

W ostatnią niedzielę marca Polonia protestowała przeciwko ustawie S.447. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com