Hubert Hurkacz jest...

Wspaniała walka Huberta Hurkacza w Miami

04-03-2019

Polski tenisista Hubert Hurkacz dotarł do III rundy turnieju ATP Masters 1000 w Miami. To spore osiągnięcie tego 22-letniego sportowca, bowiem w II rundzie pokonał czwartego w rankingu ATP Austriaka Dominika Thiema, który kilka dni wcześniej triumfował w turnieju w Indian Wells, wygrywając w finale z samym Rogerem Federerem.

W I rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Miami Hubert Hurkacz wygrał z Włochem Matteo Berrettinim 6:4 i 6:3, w II trafił na jednego z najlepszych tenisistów na świecie – Dominika Thiema.

Mecz z Austriakiem Hurkacz rozpoczął nie najlepiej. Przeciwnik przełamał go już w pierwszym gemie. Później to Polak odebrał przeciwnikowi serwis, co pozwoliło mu na spokojną grę. Decydujący w pierwszym secie okazał się moment przy stanie 5:4 dla Hurkacza. Przy serwie Thiema Polak postanowił zaatakować i wygrał trzy piłki z rzędu, a następnie własny serwis. Pierwszy set wygrał 6:4. W drugim Polak przegrywał już 2:4, ale przemyślaną grą udało mu się wygrać cztery gemy z rzędu! Cały mecz wygrał 6:4, 6:4, potwierdzając życiową formę.

To niesamowite uczucie – powiedział tuż po wygranym meczu z czwartą rakietą świata polski tenisista. Hurkacza pochwalił Thiem. – Był po prostu lepszy, a ja nie byłem na takim poziomie, jak w zeszłym tygodniu. (…) Nie grałem źle, ale kilka rzeczy zrobiłem niewłaściwie. W pierwszym gemie meczu dał mi przełamanie i w dalszej części powinienem był się prezentować lepiej, niż to robiłem – mówił po pojedynku Austriak.

Przygoda Huberta Hurkacza w Miami zakończyła się w III rundzie. Przegrał w niej w dwóch setach 6:7(5), 4:6 z 57. w rankingu ATP Kanadyjczykiem Felixem Auger-Aliassimem. Mecz był wyrównany, ale w decydujących momentach to rywalowi Polaka sprzyjało szczęście. „Niestety, tym razem się nie udało. Niemniej traktuję ten mecz jako ważną naukę i możliwość wyciągnięcia wniosków by być lepszym na korcie” – napisał na Facebooku Polak, który pnie się w górę rankingu ATP. Obecnie zajmuje w nim 51. miejsce.

Na kortach w Miami wystąpiła również Iga Świątek. W I rundzie eliminacji do turnieju WTA Premier Mandatory Polka pokonała Kazaszkę Zarinę Dijas 6:2, 7:5. W trwającym półtorej godziny meczy obie tenisistki zanotowały po osiem break pointów. Niestety w II rundzie eliminacji Świątek przegrała 6:7(2), 4:6 z Amerykanką Sachią Vickery. W I secie Polka prowadziła już 5:1, ale przegrała go w tie-breaku. W II prowadziła 3:1, ale Amerykanka również ją dogoniła i to ona zagrała w głównym turnieju w Miami.