Zabawa Koła Podhalan nr 79 na Florydzie w Polskim Centrum w Clearwater

03-11-2019

Górale przybyli na...
Program...
Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara

W sobotę, 2 marca, w Polskim Centrum w Clearwater odbyła się doroczna zabawa góralska, zorganizowana przez Koło Podhalan nr 79 na Florydzie. Tegoroczna impreza odbywała się pod hasłem „Zdrada przed kiszeniem kapusty”.

Członkowie Koła Podhalan nr 79 oraz grupka młodych „górali” pod przewodnictwem Edka Kenig zaprezentowali pełne humoru przedstawienie, nawiązujące do tego hasła. Sala była wypełniona po brzegi, na zabawę w góralskim stylu przybyło ponad 400 osób z różnych zakątków USA i Kanady. Goście przez cały wieczór mogli skosztować tradycyjnych góralskich potraw. O muzykę do tańca zadbał zespół Sweet Harmony i wszyscy wspaniale się bawili do późnych godzin nocnych.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com