Zaprzysiężenie...

Nowy zarząd Klubu Polonia Inc. w St. Petersburg

03-08-2019

9 lutego br. podczas Zabawy Walentynkowej odbyło się zaprzysiężenie nowego zarządu Klubu Polonia Inc. w St. Petersburg. Nowym prezesem organizacji została Wiesława Sut, która jeszcze w tym roku planuje organizację dodatkowych imprez.

Pełny skład nowego zarządu Polonia Inc. wygląda teraz następująco: prezes – Wiesława Sut; I wiceprezes – Anna Slavov; II wiceprezes – Marta Garbacz; skarbnik – Dorota Bielawski, członkowie: Tadeusz Banasiak, Maria Bednarz, Marianna Bednarski, Kazimierz Bielawski, Adam Dziurawiec, Andrzej Garbacz, Roman Graca, Krystyna Giers, Antonina Hubska, Władysław Król, Elżbieta Leśniak, Elżbieta Matysiak, Jan Oko, Maria Radlowska, Waldemar Rogowski, Danuta Skorzewska i Eugenia Zarębska.

Choć nie jestem młoda, to nazywają mnie młodym prezesem – śmieje się Wiesława Sut. Nowa prezes Klubu Polonia Inc. w St. Petersburg ma 60 lat, a z wykształcenia jest nauczycielem i ekonomistą. Na Florydę przyjechała 12 lat temu z Łodzi. – Floryda ujęła nas swoim urokiem. Brak tej drastycznej zmiany pór roku sprawił, że zakochaliśmy się w tym miejscu i zostaliśmy tu – mówi w rozmowie z „Białym Orłem”. Pani Wiesława prowadzi tu własną firmę sprzątającą. Od 10 lat udziela się również w Klubie Polonia Inc. Przez 5 lat uczyła w Polskiej Szkole Sobotniej w Tarpon Springs. Po krótkiej przerwie znowu wraca do aktywności polonijnej.

Nowy zarząd przejął pałeczkę po poprzednikach wraz z harmonogramem imprez do pierwszego półrocza 2019 roku. Kalendarz na kolejne 6 miesięcy będzie już ustalany według koncepcji nowych władz klubu.

Chcielibyśmy dołożyć do tych standardowych imprez nowe spotkania, np. dyskusje historyczne o Polsce. Myślimy też o zaproszeniu polonijnego teatru ze wschodniego wybrzeża Florydy. Chcielibyśmy też zorganizować jakąś imprezę dla dzieci czy młodzieży, a także podjąć współpracę z jakimś miastem w Polsce, żeby zaprezentować u nas młodemu pokoleniu polski folklor. W planach jest też zaproszenie attache z Ambasady RP w Waszyngtonie. Takie są nasze plany, ale nie wiem, czy wszystko uda nam się w tym roku wdrożyć – mówi prezes Wiesława Sut.

opr. bo

wróć
~Leszek
2019-03-11 19:24:41
Zgłoś do moderacji
Gratulacje dla Nowego Zarzadu.Mysle,ze nawy Zarzad bedzie rowniez tak wspanialy jak poprzedni i bedzie organizowal wspaniala kolacje wigilijna na ktora przyjazdzam corocznie wraz z malzonka z wschodniego wybrzeza Florydy.Zycze wielu sukcesow. Z powazaniem Leszek Saracen

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com