Biesiada przy ognisku w Klubie Sobieski

03-07-2019

Fot. Albert...
Fot. Albert...
Fot. Albert...
Fot. Albert...
Fot. Albert...
Fot. Albert...
Fot. Albert...
Fot. Albert...
Fot. Albert...
Fot. Albert...
Fot. Albert...
Fot. Albert...

Każdego roku Amerykańsko-Polski Klub „Sobieski” w Greenacres organizuje świetną imprezę pt. „Noc pod namiotami”. – Nie znam innego miejsca na Florydzie, które tak bardzo przypominałoby mi Polskę. Piękny teren zadrzewiony sosnami, doskonale utrzymane pole namiotowe, potężny parking, muszla koncertowa ze sporym „parkietem” do tańczenia – wymienia Hanka Baranka, jedna z uczestniczek „biwakowego” spotkania, które w tym roku miało miejsce w pierwszy weekend marca.

Organizatorzy pamiętali o bezpiecznym wytyczeniu terenu. Ognisko to atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Były jak zawsze pieczone na patyku kiełbaski oraz biesiadne piosenki przy gitarach. Pod wiatą serwowano m.in. pierogi, bigos i kaszankę, a bar oczywiście zaopatrzony był w polskie piwo z beczki i nie tylko. O muzykę zadbali TMG Music i S’inned.

Natomiast o godzinie 20:00 w Sali Kryształowej wewnątrz klubu odbył się koncert skrzypka bluesowego Jana Błędowskiego, który wystąpił w „Sobieskim” razem z zespołem Craig Rosario Band.

Jak zawsze bawiłam się świetnie, spotkałam masę znajomych, którzy, tak jak ja, co roku uczestniczą w tej imprezie i to całymi rodzinami, przyjeżdżają z dość daleka. Mam wrażenie, że za każdym razem stajemy się coraz młodsi, bo przypominamy sobie dawne czasy, pohukując dziarsko harcerskie piosenki przy ognisku – żartobliwie stwierdza pani Hanka. – Integrujmy się, bo żaden bal na szpilkach i pod krawatem nie zastąpi „Nocy pod namiotami” w Sobieskim – dodaje.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com