Ostatnio Sweet...

Sweet Harmony w nowym składzie

03-07-2019

Wybieramy takie piosenki, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Wojtek Hardyl, klawiszowiec zespołu Sweet Harmony, który od niedawna występuje w nowym składzie. Zmienił się również repertuar grupy.

Zespół bardzo się zmienił zarówno pod względem personalnym, jak i repertuaru – mówi Hardyl. Do tej pory grałem w dwóch zespołach – jeden rockowy, a drugi, który gra na imprezach polonijnych. Postanowiłem połączyć te dwa projekty oraz repertuar. Okazało się, że taka mieszanka to strzał w dziesiątkę, bo ludzie bardzo dobrze się bawią przy piosenkach rockowych, jak i popularno-tanecznych – tłumaczy.

Sweet Harmony ma nowego gitarzystę Alexa Milicevica oraz perkusistę Krzysztofa Sokołowskiego. Ten ostatni również śpiewa, a wcześniej występował w zespołach w Nowym Jorku i New Jersey. Skład zespołu uzupełniają: wokalista Artur Kalata, wokalistka Aida Zięba oraz wspomniany już klawiszowiec Wojciech Hardyl, który odpowiada też za aranżacje utworów.

Nasz repertuar jest bardzo rozbudowany. Wykonujemy muzykę popularną, taneczną oraz rockową, zarówno starsze, jak i najnowsze przeboje. Praktycznie wszystko, co nadaje się do dobrej zabawy – mówi Hardyl.

Zespół występuje na większości imprez polonijnych w rejonie Tampa Bay, głównie w
Polskim Centrum im. Jana Pawła w Clearwater oraz Klubie Polonia Inc. w St. Petersburg. Ostatnio można go było usłyszeć na Zabawie Karnawałowej w Polskim Centrum oraz na Walentynkach w Polonii Inc. Na specjalnie zaproszenie z zespołem zagrali wtedy goście z Polski – brat Wojciecha Darek Hardyl (gitara, śpiew) oraz jego żona Alicja (śpiew, flet).

Próby Sweet Harmony odbywają się w obu wspomnianych klubach. Nad repertuarem muzycy pracują też w studio muzycznym Wojtka Hardyla. – Pracujemy nad tym wspólnie. Wybieramy takie piosenki, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Głównie wykonujemy przeboje polskiej piosenki rozrywkowej oraz rockowej, np. utwory Lady Pank, Perfectu, Budki Suflera,

Czerwonych Gitar, Krzysztofa Krawczyka, zespołu Poparzeni Kawą Trzy czy Dżemu – mówi klawiszowiec. – Wybieramy głównie polski repertuar, aby nasza Polonia na Florydzie miała okazję posłuchać i pobawić się właśnie przy polskiej muzyce. To chyba dobry wybór, bo zauważam, że wszyscy piosenki dobrze znają i fajnie się bawią, a niejednokrotnie śpiewają razem z nami – dodaje.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com