Zakaz używania...

Na ratunek rafie koralowej

02-10-2019

Władze miasta Key West na Florydzie zagłosowały za zakazem sprzedaży kremów i tym podobnych kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi, które zawierają składniki szkodliwe dla rafy koralowej. Zakaz dotyczy dwóch filtrów, w których znajdują się oksybenzon i oktinoksat.

Burmistrz Key West Teri Johnston podkreśliła, że miasto ma obowiązek chronić rafę. Wspomniane chemikalia prowadzą do jej wybielenia, uszkodzenia DNA i w końcu śmierci.

Zakaz wejdzie w życie 1 stycznia 2021 roku.

Zakaz został przegłosowany stosunkiem głosów 6-1. Jedynym komisarzem, który opowiedział się przeciwko zakazowi, był Greg Davila. Stwierdził on, że mieszkańcy powinni używać takich filtrów, jakich chcą.

JS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com