Zakaz używania...

Na ratunek rafie koralowej

02-10-2019

Władze miasta Key West na Florydzie zagłosowały za zakazem sprzedaży kremów i tym podobnych kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi, które zawierają składniki szkodliwe dla rafy koralowej. Zakaz dotyczy dwóch filtrów, w których znajdują się oksybenzon i oktinoksat.

Burmistrz Key West Teri Johnston podkreśliła, że miasto ma obowiązek chronić rafę. Wspomniane chemikalia prowadzą do jej wybielenia, uszkodzenia DNA i w końcu śmierci.

Zakaz wejdzie w życie 1 stycznia 2021 roku.

Zakaz został przegłosowany stosunkiem głosów 6-1. Jedynym komisarzem, który opowiedział się przeciwko zakazowi, był Greg Davila. Stwierdził on, że mieszkańcy powinni używać takich filtrów, jakich chcą.

JS

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com