Organizatorem 27....

27. Finał WOŚP w St. Petersburg

01-02-2019

W sobotę 12 stycznia 2019 roku w Klubie Polonia Inc. w St. Petersburg (4350 16th St. N.) odbędzie się impreza z okazji 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie imprezy są m.in. loteria, licytacja złotego serduszka oraz zabawa muzyczna. Organizatorami wydarzenia są członkowie działającego na Florydzie od 3 lat klubu motocyklowego Unia Polskich Motocyklistów Świata Biały Orzeł.            

Impreza w St. Petersburg rozpocznie się o godzinie 15 zabawą i loterią dla dzieci. O godz. 16 przewidziana jest zabawa z klaunem z Sarasotty, zaś o godz. 18 licytacja złotego serduszka z podpisem Jurka Owsiaka i loteria. Losy na loterię będą kosztować 5 dolarów. Do wygrania mają być m.in. karty do Starbucksa, kubki, koszulki, a nawet rower. – Każda osoba, która kupi los, wrzuca w ten sposób do puszki Wielkiej Orkiestry – podkreślają organizatorzy imprezy w St. Petersburg. Zabawa przy muzyce zespołu Relax i DJ-a Rado potrwa do godz. 2 w nocy. Będzie też smaczne, polskie jedzenie, m.in. kiełbasa i kaszanka.

Na Florydzie też można

My, jako klub motocyklowy, organizujemy tę imprezę po raz pierwszy. Zaproponował nam to sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Chicago – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Tomek Zarański, prezes liczącego 15 osób oddziału UPMS Biały Orzeł na Florydzie. – Chcemy to zrobić tak, żeby to miało ręce i nogi i żeby ludzie zobaczyli, że na Florydzie też się coś dzieje. Chcemy pokazać, że jako klub motocyklowy też potrafimy to zorganizować i pomóc przy tym Polsce – dodaje.

Obecna będzie świeżo upieczona Miss Polonia Florydy 2019 Olivia Kisielewski. Suknia, w której zdobyła koronę najpiękniejszej Polki w tym stanie, zostanie zlicytowana na rzecz WOŚP.

Jak podkreślają organizatorzy, zabawa jest otwarta dla wszystkich chętnych. – Traktujemy to jak następną zabawę, następne przeżycie – mówi Tomek Zarański.

Dla małych dzieci

Wszystkie zebrane 12 stycznia w klubie Polonia Inc. pieniądze trafią na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która podczas 27. Finału (13 stycznia 2019 roku) zagra dla małych dzieci. Z zebranych datków zakupiony zostanie sprzęt dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

W ostatnich latach nasza Fundacja skupiała się na wspomaganiu znajdujących się w trudnej sytuacji szpitali i oddziałów opieki podstawowej – mówi Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych Orkiestry. – Mając za sobą rekordowe Finały, kupiliśmy wiele tysięcy urządzeń dla oddziałów pediatrycznych oraz podstawowych oddziałów neonatologicznych w całej Polsce. Cały czas zresztą realizujemy zakupy m.in. właśnie dla oddziałów noworodkowych. Przez ten czas jednak dostawaliśmy coraz większą ilość próśb o pomoc, często błagalnych, z oddziałów specjalistycznych. Braki dotyczą tych najnowocześniejszych, a zarazem najdroższych urządzeń, na których zakup nie zawsze stać jest samorządu, a środki pozyskane w ramach dotacji unijnych wykorzystywane są na „łatanie” bardziej istotnych potrzeb – dodaje.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

„Polska Noc” w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT

11 czerwca w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT odbyła się kolacja będąca gratką dla miłośników polskiej kuchni. W kolejnej edycji „Polskiej Nocy” wzięło udział 100 osób. Wszystkich przybyłych serdecznie witała i zapraszała do stolików Debra Chandler, menedżer restauracji. Gościom podano m.in. gołąbki, pierogi i kiełbasę. Za menu odpowiedzialna była Jessica Aldrich, pełniąca tego wieczoru obowiązki szefa kuchni. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
06-21-2019
65. Doroczny Polski Festiwal w Syracuse
06-21-2019
Noc Świętojańska w Poconos
06-22-2019
Kolonie po polsku: „Z tańcem i różańcem na ty” w Parafii św. Teresy w Linden
06-22-2019
Kolacja pożegnalna w związku z przejściem ks. prałata Antoniego Czarneckiego na emeryturę
06-22-2019
Zabawa letnia w Haller Post #111
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com