Organizatorem 27....

27. Finał WOŚP w St. Petersburg

01-02-2019

W sobotę 12 stycznia 2019 roku w Klubie Polonia Inc. w St. Petersburg (4350 16th St. N.) odbędzie się impreza z okazji 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie imprezy są m.in. loteria, licytacja złotego serduszka oraz zabawa muzyczna. Organizatorami wydarzenia są członkowie działającego na Florydzie od 3 lat klubu motocyklowego Unia Polskich Motocyklistów Świata Biały Orzeł.            

Impreza w St. Petersburg rozpocznie się o godzinie 15 zabawą i loterią dla dzieci. O godz. 16 przewidziana jest zabawa z klaunem z Sarasotty, zaś o godz. 18 licytacja złotego serduszka z podpisem Jurka Owsiaka i loteria. Losy na loterię będą kosztować 5 dolarów. Do wygrania mają być m.in. karty do Starbucksa, kubki, koszulki, a nawet rower. – Każda osoba, która kupi los, wrzuca w ten sposób do puszki Wielkiej Orkiestry – podkreślają organizatorzy imprezy w St. Petersburg. Zabawa przy muzyce zespołu Relax i DJ-a Rado potrwa do godz. 2 w nocy. Będzie też smaczne, polskie jedzenie, m.in. kiełbasa i kaszanka.

Na Florydzie też można

My, jako klub motocyklowy, organizujemy tę imprezę po raz pierwszy. Zaproponował nam to sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Chicago – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Tomek Zarański, prezes liczącego 15 osób oddziału UPMS Biały Orzeł na Florydzie. – Chcemy to zrobić tak, żeby to miało ręce i nogi i żeby ludzie zobaczyli, że na Florydzie też się coś dzieje. Chcemy pokazać, że jako klub motocyklowy też potrafimy to zorganizować i pomóc przy tym Polsce – dodaje.

Obecna będzie świeżo upieczona Miss Polonia Florydy 2019 Olivia Kisielewski. Suknia, w której zdobyła koronę najpiękniejszej Polki w tym stanie, zostanie zlicytowana na rzecz WOŚP.

Jak podkreślają organizatorzy, zabawa jest otwarta dla wszystkich chętnych. – Traktujemy to jak następną zabawę, następne przeżycie – mówi Tomek Zarański.

Dla małych dzieci

Wszystkie zebrane 12 stycznia w klubie Polonia Inc. pieniądze trafią na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która podczas 27. Finału (13 stycznia 2019 roku) zagra dla małych dzieci. Z zebranych datków zakupiony zostanie sprzęt dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

W ostatnich latach nasza Fundacja skupiała się na wspomaganiu znajdujących się w trudnej sytuacji szpitali i oddziałów opieki podstawowej – mówi Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych Orkiestry. – Mając za sobą rekordowe Finały, kupiliśmy wiele tysięcy urządzeń dla oddziałów pediatrycznych oraz podstawowych oddziałów neonatologicznych w całej Polsce. Cały czas zresztą realizujemy zakupy m.in. właśnie dla oddziałów noworodkowych. Przez ten czas jednak dostawaliśmy coraz większą ilość próśb o pomoc, często błagalnych, z oddziałów specjalistycznych. Braki dotyczą tych najnowocześniejszych, a zarazem najdroższych urządzeń, na których zakup nie zawsze stać jest samorządu, a środki pozyskane w ramach dotacji unijnych wykorzystywane są na „łatanie” bardziej istotnych potrzeb – dodaje.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com