Świąteczne spotkanie w Klubie Polonez w North Lauderdale

12-30-2018

Fot. Jerzy...
Fot. Jerzy...
Fot. Jerzy...
Fot. Jerzy...
Fot. Jerzy...
Fot. Jerzy...
Fot. Jerzy...
Fot. Jerzy...
Fot. Jerzy...

W Polsko-Amerykańskim Klubie Polonez w North Lauderdale 24 grudnia odbyła się tradycyjna polska wigilia. W spotkaniu udział wzięło 140 osób, w tym kilkanaścioro dzieci. Przybyli również zaproszeni księża, w tym proboszcz Polskiej Misji Matki Bożej Częstochowskiej w Pompano Beach ks. Stanisław Rakiej. Modlitwa, życzenia, dzielenie się opłatkiem, kolędowanie, pięknie udekorowana sala z szopką betlejemską w centrum – wszystko to składało się na szczególną, świąteczną atmosferę.

Spotkania wigilijne w Klubie Polonez mają długą tradycję. 22 lata temu, w 1996 r., lokalna Polonia kupiła budynek, w którym powstał polski kościół. 24 grudnia tego roku w Klubie Polonez odbyła się pierwsza wigilia, a w kościele odprawiona została pierwsza msza św. – pasterka, którą sprawował ówczesny proboszcz, ks. Jan Fiedurek, który wcześniej uczestniczył w klubowej wieczerzy.

Organizatorem tamtej pierwszej wigilii był Jerzy Olszewski, z pomocą żony Miry i grupy członków klubu. W ostatnich latach inicjatorami wigilijnych spotkań są Krzysztof (niegdyś prezes, obecnie pełniący funkcję wiceprezesa Klubu Polonez) i Maria Poprawscy. Do sukcesu grudniowych spotkań przyczyniają się też wspaniali ludzie, którzy poświęcają swój czas i ofiarują swój talent na rzecz lokalnej społeczności: Bronia Czapla, Agatka Czapla, Tadeusz Zabawa, Gosia Bochniak, Ewa Rydel, Alicja Walisiewicz, Urszula Walker, Tadeusz Jankowski, Mira Olszewska, Urszula Brejnak, Włodzimierz Trawiński. To dzięki nim i takim jak oni osobom kultywowane są polskie tradycje i podtrzymywana polska kultura.

Jerzy Olszewski, opr. JS

wróć
data
Zgłoś do moderacji
Array

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com