22 listopada...

Święto Dziękczynienia w Klubie Sobieski w Greenacres

12-02-2018

Tradycją się stało, że w każde Święto Dziękczynienia Amerykańsko-Polski Klub „Sobieski” w Greenacres na Florydzie przygotowuje dla członków i sympatyków dziękczynny obiad. Jest to wspaniała okazja, aby wspólnie celebrować jedno z najbardziej popularnych świąt w USA.

Podczas tegorocznej uczty na stole pojawiła się m.in. gorąca, aromatyczna i świetnie doprawiona zupa dyniowa z pestkami z dyni. Następnie na stoły wniesiono „króla” dnia – chrupiącego, idealnie wypieczonego indyka, któremu towarzyszyła smaczna tradycyjna amerykańska żurawina z gruszkami, słodkie ziemniaki i białe ziemniaki (puree), które można było polać smacznym sosem zrobionym na bazie pieczeni indyczej. Do tego fasolka szparagowa z migdałami i wyśmienita surówka z białej kapusty.

Wszystko „palce lizać”, a przygotowały tę wyśmienitą ucztę w klubowej kuchni panie wolontariuszki pod kierownictwem Marysi Bolko. Stoły i sala były pięknie udekorowane, oddając jesienny nastrój, a dokonały tego: pani Cieślak, żona prezesa, oraz wiceprezes Klubu Beata Paszkiewicz, która również zajmowała się rezerwacjami miejsc. Na zakończenie tego przyjemnego, jakby rodzinnego, spotkania, prezes klubu Mirek Cieślak podziękował wszystkim za zaangażowanie i pracę społeczną na rzecz klubu.

Krystyna Teller
„Polish News”


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1029.html

wróć
data
Zgłoś do moderacji
Array

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com