Zespół Piotra Rubika zaczarował Polonię

12-01-2018

Piotr Rubik...
Piotr Rubik to...
Po koncertach...
W Polskim Centrum w...
W programie...
Zarówno tu na...
Zespół Piotra...
Artyści obiecali...
Na Florydzie...

„Było super”, „wspaniali artyści”, „świetny koncert” – takie opinie dominowały w trzech polonijnych klubach po występach Piotra Rubika z zespołem. To właśnie na Florydzie artyści z Polski zakończyli amerykańską trasę koncertową. 23 listopada wystąpili w Klubie Polonez w Fort Lauderdale, 24 listopada w Polskim Centrum w Clearwater, zaś 25 listopada na Polance Korony w Palm Coast. Ze względu na świąteczny weekend na wszystkie te koncerty dzieci do 12. roku życia miały wstęp za darmo.

Piotr Rubik wystąpił dla Polonii z zespołem muzycznym i solistami: Martą Moszczyńską, Michałem Gaszem, Agnieszką Przekupień i Marcinem Januszkiewiczem. W programie koncertu „Moja historia” znalazły się nie tylko utwory muzyczne, ale również anegdoty z tras koncertowych, z prób zespołu, z występów festiwalowych oraz z codziennego życia jego zespołu.

Wszystkie trzy koncerty na Florydzie zostały przyjęte przez Polonię entuzjastycznie, czemu rodacy dali wyraz zarówno tuż po występach, jak i w mediach społecznościowych.

Z instrumentów popłynęła muzyka, która od pierwszego momentu oczarowała nas wszystkich. Do tonów płynących z instrumentów dołączyły przepiękne głosy solistów. Wspaniała „zaczarowana uczta” – mówi Małgorzata Świerczyńska-Holik z klubu Korona w Palm Coast. – Owacjom i brawom nie było końca, a utwory na bis zaśpiewaliśmy wszyscy razem – dodaje. Podobnie było w Fort Lauderdale i Clearwater, gdzie po koncertach artyści długo pozowali do zdjęć, rozdawali autografy i podpisywali płyty.

Zadowoleni z koncertów na Florydzie byli także sami artyści i to pomimo pecha, jakiego mieli po pierwszym występie. Wracając z występu w Fort Lauderdale, na jednym ze skrzyżowań w ich przyczepę wjechał inny samochód. Na szczęście nikomu nic się nie stało i zespół mógł kontynuować trasę. Zarówno w Klubie Polonez, jak i w Polskim Centrum oraz w Klubie Korona, artyści mieli pełną widownię, której obiecali, że jeszcze wrócą na Florydę.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com