Parafiada 2018 w Polskim Centrum w Clearwater

12-01-2018

W imprezie udział...
Fot. Zygmunt...
Fot. Zygmunt...
Fot. Zygmunt...
Fot. Zygmunt...
Fot. Zygmunt...
Fot. Zygmunt...
Fot. Zygmunt...
Fot. Zygmunt...

W sobotę, 17 listopada, w audytorium Polskiego Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbyła się Parafiada Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego w St. Petersburg. Była to już 12. edycja zabawy.

Tegoroczna Parafiada udała się wspaniale! W imprezie udział wzięło około 450 osób – relacjonuje pani Krystyna. Gości na początku przywitał ks. dr Andrzej Gorczyca, proboszcz Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego. Następnie podano smaczny obiad, a potem przystąpiono do losowania fantów, których było aż 145. Pomiędzy kolejnymi turami losowań zabawę taneczną prowadził zespół Sweet Harmony. – Goście bawili się do rana! Na słowa uznania zasługują wszyscy, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie imprezy, oraz ci, którzy wsparli inicjatywę darami pieniężnymi i losami – podsumowuje pani Krystyna.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com