Święto Niepodległości w Klubie Polonia, Inc. w St. Petersburg

11-21-2018

Fot. Jurek Pyż
Fot. Jurek Pyż
Fot. Jurek Pyż
Fot. Jurek Pyż
Fot. Jurek Pyż
Fot. Jurek Pyż

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, 10 listopada w klubie Polonia, Inc. w St. Petersburg odbyła się uroczysta akademia.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością specjalni goście: ksiądz Andrzej Gorczyca, płk Jarosław Jabłoński, ppłk Leszek Kowalczyk, ppłk Maciej Zaborowski, Krystyna Hipp – prezes Klubu Polonia, Inc., dyrektor Polskiej Szkoły w Tarpon Springs Elżbieta Leśniak oraz przedstawiciele Pulaski Cadet of America: major Michał Przywalny i kapitan Jan Szumski.

Po odśpiewaniu hymnów USA i Polski rozpoczęła się część artystyczna pod tytułem ,,Droga ku niepodległości”, której autorem był Jan Szumski. Był on odpowiedzialny za pomysł, reżyserię i rekwizyty. Wielkie wrażenie na publiczności wywarło brzmienie werbli na żywo – werblista Jan Oko. W postać Polski wcieliła się Wiesia Sut, Henryk Sut zadeklamował „Redutę Ordona”, a o oprawę muzyczną zadbał Dawid Kropiewnicki, asysta honorowa nauczycielki z Polskiej Szkoły w Tarpon Springs.

Po części artystycznej był obiad, który przygotowała Marynia Kazanowska. Następnie przy dźwiękach muzyki zespołu ,,Irena i Robert” wszyscy goście bawili się do późnych godzin wieczornych.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com