Obchody 100-lecia niepodległości Polski w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

11-21-2018

Członkowie zespołu...
Prezydent Klubu...
Prezydent Klubu...
„Boże, coś Polskę”...
Zespół taneczny...
Zespół taneczny...

W niedzielę, 18 listopada, w Klubie Polonez w Fort Lauderdale na Florydzie odbyła się akademia z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Przybyło na nią ponad 150 osób.

Prezydent klubu Tadeusz Jankowski powitał gości i zaprosił do obejrzenia programu artystycznego „Boże, coś Polskę” w wykonaniu zespołu teatralnego „Bez Wizy” z Klubu Sobieski z Greenacres. Występ, który trwał ponad godzinę, został nagrodzony gromkimi brawami ze strony publiczności. Następnie przemówił ksiądz Stanisław Rakiej, proboszcz z Polskiej Misji Matki Boskiej Częstochowskiej z Pompano Beach, który docenił i pochwalił walory patriotyczne zaprezentowanego programu.

Kulminacyjnym punktem wieczoru był występ grupy tanecznej „Polonia” w choreografii Jerzego Życzyńskiego. Tancerze, ubrani w piękne, kolorowe stroje pochodzące ze Śląska, zaprezentowali nowy układ tańców śląskich. Po programie artystycznym gospodarze poczęstowali gości kolacją, a następnie odbyła się dyskoteka, na której grał DJ Irek.

Hanna Stępniak, opr. JS

wróć
~polanka
2018-12-09 17:14:49
Zgłoś do moderacji
Jaka by sie impreza odbyla w klubie "polonez" zawsze sie znajdzie jakas menda, osoba ktorej sie nie podoba,Zapraszamy na zebranie do klubu "polonez"przedstaw sie i powiedz to co tu wypisujesz. Bardzo nie ladnie krytykujesz byla bardzo patrotycznie i super,
~Wizytor
2018-11-27 14:25:15
Zgłoś do moderacji
Cieslak z Fedak tylko uratowali te uroczystosci brawo Sobieski.W Polonezie jakos nie widac Polskosci.Czy jest to uzaleznione od wladz pod prezesura Jankowskiego?
~Polsa
2018-11-22 22:35:42
Zgłoś do moderacji
Dziadostwo w wielkim wykonaniu Jankowskiego.

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com