Obchody 100-lecia niepodległości Polski w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

11-21-2018

Członkowie zespołu...
Prezydent Klubu...
Prezydent Klubu...
„Boże, coś Polskę”...
Zespół taneczny...
Zespół taneczny...

W niedzielę, 18 listopada, w Klubie Polonez w Fort Lauderdale na Florydzie odbyła się akademia z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Przybyło na nią ponad 150 osób.

Prezydent klubu Tadeusz Jankowski powitał gości i zaprosił do obejrzenia programu artystycznego „Boże, coś Polskę” w wykonaniu zespołu teatralnego „Bez Wizy” z Klubu Sobieski z Greenacres. Występ, który trwał ponad godzinę, został nagrodzony gromkimi brawami ze strony publiczności. Następnie przemówił ksiądz Stanisław Rakiej, proboszcz z Polskiej Misji Matki Boskiej Częstochowskiej z Pompano Beach, który docenił i pochwalił walory patriotyczne zaprezentowanego programu.

Kulminacyjnym punktem wieczoru był występ grupy tanecznej „Polonia” w choreografii Jerzego Życzyńskiego. Tancerze, ubrani w piękne, kolorowe stroje pochodzące ze Śląska, zaprezentowali nowy układ tańców śląskich. Po programie artystycznym gospodarze poczęstowali gości kolacją, a następnie odbyła się dyskoteka, na której grał DJ Irek.

Hanna Stępniak, opr. JS

wróć
data
Zgłoś do moderacji
Array

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com