Głównym punktem...

Polska na 44. Międzynarodowych Targach Folklorystycznych SPIFFS w St. Petersburg

11-04-2018

W dniach 25-28 października w Vinoy Park w śródmieściu St. Petersburg odbyły się 44. Międzynarodowe Targi Folklorystyczne. Polska grupa etniczna uczestniczy w festiwalu już od blisko 20 lat. Początkowo była reprezentowana przez Polish-American Association of St. Petersburg, później tę funkcję przejął Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Tampa Bay.

W tym roku Polonię reprezentowało Polskie Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater, które na swoim stoisku prezentowało biżuterię z bursztynu, korale, polskie stroje regionalne i inne polskie pamiątki. Na polonijnym stoisku serwowano również smaczne potrawy: polską kiełbasę, pierogi, pączki i słodycze. Międzynarodowy festiwal swoimi występami uświetniły dzieci z polskich szkół w Clearwater i Tarpon Springs.

Głównym punktem całej imprezy, jak co roku, była Parada Narodów, w której maszerowali przedstawiciele różnych nacji. Polonijna biało-czerwona grupa pięknie wyróżniała się z tłumu. Festiwal SPIFFS w St. Petersburg jest piękną tradycją jednoczącą narody. Co roku uczestniczy w nim od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy osób, a dzięki zaangażowaniu lokalnej Polonii nie brakuje na nim także polskiego akcentu.

opr. JLS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1003.html

wróć

Fotorelacje

Protest Polonii w Bostonie

W ostatnią niedzielę marca Polonia protestowała przeciwko ustawie S.447. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com