Charytatywny obiad na rzecz Polskiej Szkoły im. Mikołaja Kopernika z West Palm Beach

10-21-2018

W polskiej szkole w...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Polska Szkoła im. Mikołaja Kopernika w West Palm Beach funkcjonuje już od 8 lat. 3 lata temu po raz pierwszy został w niej zorganizowany obiad charytatywny. Pomysł spotkał się z ciepłym przyjęciem i zainteresowaniem ze strony uczniów i ich rodziców, stąd jego kontynuacja.

W polskiej szkole w West Palm Beach uczy się około 50 uczniów podzielonych na 6 klas. W placówce prowadzone są zajęcia z języka polskiego skoncentrowane na czytaniu, pisaniu i utrwalaniu mowy. Do tego dochodzą elementy geografii, historii Polski i katechezy.

Charytatywny obiad, który odbył się 13 października w klubie „Sobieski” w Greenacres, rozpoczęło przywitanie gości przez dyrekcję szkoły oraz krótkie przedstawienie przygotowane przez uczniów. W tym roku w wydarzeniu uczestniczyło około 70 gości – uczniów, ich rodziców, nauczycieli i innych wspierających szkołę osób. Ważną informacją jest ta mówiąca o tym, że szkoła w West Palm Beach zdobyła status non profit, co w znacznym stopniu ułatwia pozyskiwanie sponsorów i funkcjonowanie placówki. Wszystkie zebrane podczas obiadu fundusze zostaną przeznaczone na szkołę.

Charytatywny obiad to nie jedyne wydarzenie organizowane przez Polską Szkołę im. Mikołaja Kopernika. 20 października odbyło się pasowanie pierwszoklasistów połączone z grami i zabawami oraz niespodzianką w formie przedstawienia „Legendy o Wandzie” przez rodziców uczniów. Do końca roku placówkę odwiedzą przedstawiciele różnych zawodów, np. stomatolog czy weterynarz. W planie jest też spotkanie bożonarodzeniowe.

Magdalena Miler

wróć

Fotorelacje

Protest Polonii w Bostonie

W ostatnią niedzielę marca Polonia protestowała przeciwko ustawie S.447. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com