Miss Polonia...

„Ten konkurs to dla mnie przygoda”

10-06-2018

„Biały Orzeł” rozmawia z Olivią Kisielewski – Miss Polonia Florydy 2019.

„Biały Orzeł”: Kto Panią namówił do udziału w konkursie Miss Polonia Floryda 2019? To był Pani pomysł czy może mamy albo znajomego?

Olivia Kisielewski (Miss Polonia Floryda 2019): Namówiły mnie mama, ciocia i kuzynka. Wiedziałam o tym konkursie, ale sama nigdy nie miałam odwagi się zapisać. Był to dla pierwszy taki konkurs.

Od mamy wiem, że nie spodziewała się Pani nagrody, tymczasem została nową Miss Polonia Florydy 2019.

Tak, to prawda. W ogóle się tego nie spodziewałam. Jakoś tak... wyszło (śmiech).

A przygotowywała się Pani do tego konkursu?

Nie. Jedynie dzień przed na próbie losowałyśmy pytania i tylko to sobie przygotowałam. Ponadto na próbie nauczyłyśmy się chodzić na scenie. I to były wszystkie moje przygotowania do tego konkursu.

To była dla Pani przygoda czy coś więcej?

Przygoda i prawdziwa zabawa. Nie brałam tego na serio, że muszę wygrać czy coś w tym stylu.

Czym się Pani zajmuje na co dzień?

Uczę się teraz w Chicago, bo chcę zostać pielęgniarką. Zostało mi jeszcze dwa lata studiów. Moi rodzice kilka lat temu przeprowadzili się na Florydę i ja też chcę do nich dołączyć na stałe. Ale najpierw muszę skończyć studia.

A dlaczego wybrała Pani zawód pielęgniarki?

Już od dziecka wiedziałam, że chciałam coś robić w kierunki medycznym. Jak byłam mała, to bawiłam się w doktora – zapraszałam rodziców do mojego pokoju i robiłam im badania (śmiech). Później, gdy zaczęłam studia, zauważyłam, że tych kierunków medycznych jest naprawdę wiele. Przez 5 lat byłam wolontariuszem w szpitalu i wiele się tam nauczyłam. Mogłam porozmawiać z wieloma osobami i postanowiłam zostać pielęgniarką. Stwierdziłam, że to jest właśnie to, co chciałabym najbardziej robić, bo ma się bliski kontakt z pacjentami i to mi się najbardziej podoba.

Studia medyczne na pewno zabierają dużo czasu. A co robi Pani w wolnym czasie?

W wolnym czasie... uczę się i pracuję w szpitalu jako nurse assistant, do czego trzeba mieć certyfikat. Ale gdy naprawdę mam więcej wolnego czasu, jak na przykład latem, to uwielbiam przebywać na świeżym powietrzu. Mieszkam teraz blisko parku, więc chodzę tam na spacery, pobiegać albo pojeździć na wrotkach. Lubię też chodzić na jogę.

Czy po sukcesie w konkursie Miss Polonia Floryda pojawiły się jakieś propozycje, np. reklamowe?

Nie, nie miałam.

A jeśli by się taka pojawiła?

To musiałabym ją zobaczyć i pomyśleć. Ale nie myślę o karierze modelki. Ten konkurs to była tylko przygoda. Dzięki temu jestem teraz bardziej pewna siebie, jeśli chodzi o występy przed ludźmi.

Czy weźmie Pani udział w ogólnokrajowym finale Miss Polonia USA 2019?

Tak, zamierzam to zrobić. Podchodzę do tego podobnie jak do konkursu na Florydzie. Nie stresuję się tym. To będzie kolejna przygoda i okazja do poznania dziewczyn z innych stanów.

Konkurs Miss Polonia na Florydzie odbył się po 20 latach przerwy. Czy Pani zdaniem jest potrzebny lokalnej Polonii?

Myślę, że jest potrzebny, bo on zbliża ludzi. Ja na przykład nie wiedziałam, że tak wielu Polaków mieszka w okolicy Clearwater. Podobnie jest w całych Stanach Zjednoczonych, dlatego takie imprezy łączą ludzi i to jest bardzo fajne.

W tym roku konkurs Miss Polonia Floryda wisiał na włosku niemalże do ostatniej chwili z powodu małej liczby kandydatek, które się zgłaszały. Jakby Pani zachęciła dziewczyny do wzięcia udziału w kolejnym konkursie?

Na pewno warto spróbować, żeby to potraktować jako przygodę, a nie jako coś poważnego, do czego trzeba się przygotowywać miesiącami. To jest dobra okazja, by się pokazać i docenić to, że jest się Polką. Poza tym jest to dobra zabawa.

Świetnie mówi Pani po polsku...

Urodziłam się w Stanach Zjednoczonych i najpierw zaczęłam mówić po polsku. Moi rodzice są Polakami, urodzili się w Polsce i w domu mówimy po polsku. Angielskiego zaczęłam się uczyć dopiero w szkole i to był mój drugi język. Ale chodziłam też do polskiej szkoły w Chicago i zdałam w niej maturę.

Ma Pani przyjaciół wśród Polaków?

Bardzo dużo! Od małego dziecka kolegowałam się głównie z Polakami.

Angażuje się Pani w życie polonijne?

Tak, staram się. 4 lata temu zaczęłam tańczyć w polskiej folklorystycznej grupie „Wici”. Tańczyłam w niej przez 2 lata i wspominam to bardzo dobrze. Jeździliśmy na różne festiwale, do Europy, do Polski, do Rzeszowa, co bardzo poszerzyło moje horyzonty, także jeśli chodzi o Polaków na całym świecie. To było świetne doświadczenie. W polskiej szkole pojechaliśmy jako grupa na wycieczkę do Polski. Wzięliśmy wtedy udział w wielu kampingach dla Polaków. Pracowałam też w grupach polskich podczas festiwalu Taste od Polonia.

wróć

Fotorelacje

„Polska Noc” w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT

11 czerwca w restauracji Grill 37 w Pomfret, CT odbyła się kolacja będąca gratką dla miłośników polskiej kuchni. W kolejnej edycji „Polskiej Nocy” wzięło udział 100 osób. Wszystkich przybyłych serdecznie witała i zapraszała do stolików Debra Chandler, menedżer restauracji. Gościom podano m.in. gołąbki, pierogi i kiełbasę. Za menu odpowiedzialna była Jessica Aldrich, pełniąca tego wieczoru obowiązki szefa kuchni. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
06-21-2019
65. Doroczny Polski Festiwal w Syracuse
06-21-2019
Noc Świętojańska w Poconos
06-22-2019
Kolonie po polsku: „Z tańcem i różańcem na ty” w Parafii św. Teresy w Linden
06-22-2019
Kolacja pożegnalna w związku z przejściem ks. prałata Antoniego Czarneckiego na emeryturę
06-22-2019
Zabawa letnia w Haller Post #111
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com