Polonia dopingowała polskich wioślarzy podczas mistrzostw w Sarasocie

10-05-2018

Polonia z Sarasoty...

Tegoroczne Mistrzostwa Świata Masters w wioślarstwie miały miejsce na Florydzie i trwały od 27 do 30 września. Sportowcy z 48 krajów ścigali się na niedawno powstałym obiekcie Nathan Benderson Park w Sarasocie.

Zawodnicy rywalizowali w 13 kategoriach wiekowych od 27 do 89 lub więcej lat. Wśród nich była mocna, licząca 10 osób, ekipa z Polski. Polscy wioślarze spisali się na medal – i to nie jeden! – ale również lokalna Polonia zasługuje na uznanie – dzięki nim trybuny podczas zawodów były biało-czerwone.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com