Dożynki w Klubie Sobieski w Greenacres

10-05-2018

Uczestnicy imprezy...
Wszyscy bawili się...
Dzieci bawiły się...
Kiszenie kapusty w...
Nie byłoby Dożynek...
W imprezie udział...
Fot. Hanna...
Fot. Hanna...
Fot. Hanna...

30 września 2018 roku w Klubie Sobieski w Greenacres odbyło się Święto Dożynek. Tradycja ta odbywa się tutaj każdego roku, ale tym razem było to wydarzenie wyjątkowo niezapomniane – mówią członkowie Sobieskiego. W imprezie udział wzięło około 500 osób.

Do sukcesu przyczyniło się wiele elementów, w tym dobra pogoda. Dożynki rozpoczęły się od dożynkowego korowodu. Uczestnicy imprezy, przebrani w kolorowe, ludowe stroje, ofiarowali prezesowi klubu Mirkowi Cieślakowi olbrzymi bochen chleba, którym następnie podzielił się on z gośćmi.

Program rozrywkowy w reżyserii Bożeny Fedak zaprezentowali aktorzy Teatru „Bez Wizy”. Były to tradycyjne polskie piosenki ludowe oraz humorystyczne skecze i wierszyki. Program artystyczny ubarwiły występy grupy tanecznej „Polonia” z Klubu Polonez z Fort Lauderdale pod kierownictwem Jerzego Życzyńskiego. Wystąpiły także najmłodsze talenty z Polskiej Szkoły im. Mikołaja Kopernika.
Nie byłoby dożynek bez tradycyjnych polskich potraw. Szefowa kuchni, Maria Bolko, przygotowała m.in. golonkę, bigos, pierogi, kiełbaskę i kaszankę z rusztu. Dorosłym do tańca przygrywały dwa zespoły muzyczne: w Sali Balowej Klubu grał Relax Band z Clearwater, a w parku na zewnątrz – TMG Music. Dzieci bawiły się na trampolinach i zjeżdżalniach wodnych, ale miały także okazję nauczyć się... kiszenia kapusty, skacząc w tradycyjnych beczkach.

Wszyscy bawili się znakomicie, piwo lało się strumieniami, a impreza zakończyła się późnym wieczorem – mówią Jerzy Tabor i Albert Stępniak i zapraszają przedstawicieli florydzkiej Polonii na kolejne imprezy do Klubu Sobieski. Najbliższa – Halloween – już 27 października.

opr. bo

wróć
~Obserwator
2018-10-09 13:56:13
Zgłoś do moderacji
Z twojego komentaza wyglada ze jestes czlowiekem bez zadnego sukcesu w swoim zyciu i dlatego jestes tak krytyczny w swojej wypowiedzi na temat zespolu,Czlonkowie zespolu sa starsi ale maja mlode serca i dokonuja wspanialych osiagniec co wam nigdy do glowy nieprzyszlo Mam nadzieje ze beda kntynuwaly swoj program sukceswuly jak dotego czasu ,zycze im duzo sukcesu w dalszej dzialalnosi.Klub jest w bardzo dobej sytuacji ibedzie popieral tego typu dzialalnosc .Jesly jestes takim geniuszem to ujawnij sie i pokasz co potrafisz. Co do Pana Jankowskiego to wlasnie on i jego towazystwo wspiera klub wydajac powazne sumy w barze. Prosze pokasz sie na co ciebie stac .Ananimowa krytyka to proste tchurzostwo Pozdrawiam ,
~Polonez
2018-10-05 21:34:31
Zgłoś do moderacji
SUPER IMPREZA-tylko Wielebnego bylo brak,a szkoda by mogl poblogoslawic PLON.Jeszcze tylko Sobieski przestan angazowac Polonie z FortLauderdale,przeciez to przezytki,ktore sie ledwo ruszaja,jeszcze beda Was skarzyc jak sie ktos z nich potlucze.Zyczynski niech zrobi nabor mlodziezy.Ale,ale kto tam przyjdzie jak ponownie Jankowski tam prym wiedzie z kolesiami przy barze

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com