Polska Szkoła im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarpon Springs zaprasza nowych uczniów!

10-04-2018

Polska Szkoła w...
W Polskiej Szkole w...
Prowadzone są też...

Rok szkolny już się zaczął, ale Polska Szkoła im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarpon Springs w dalszym ciągu zaprasza uczniów. Placówka oferuje zróżnicowane zajęcia, w ramach których dzieci poznają język polski, historię, geografię i kulturę polską.

W szkole odbywają się też katechezy, podczas których dzieci przygotowywane są do przyjęcia sakramentu I Komunii Św. i bierzmowania. Po zajęciach dydaktycznych odbywają się dodatkowe zajęcia muzyczne lub plastyczne. W ciągu całego roku szkolnego szkoła zapewnia też swoim uczniom rozrywkę w postaci wycieczek, pikników, spływu kajakowego, rejsu statkiem itp.

Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka do Polskiej Szkoły w Tarpon Springs proszone są o kontakt z dyrektor placówki – mgr Elżbietą Leśniak: 727-967-9641 lub eli43@poczta.onet.pl

Polska Szkoła im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarpon Springs może się poszczycić całkiem sporą tradycją – działa nieprzerwanie od 1993 roku, kształcąc i wychowując polonijne dzieci w duchu polskości. W tym roku szkoła obchodzi 25-lecie istnienia. Z tej okazji w sobotę 3 listopada w Klubie Polonia, Inc. w St. Petersburgu (4350 16th St. N. St. Petersburg, FL 33703) odbędzie się uroczysty bankiet. Bankiet rozpocznie się o godz. 6:00 pm. Bilety w cenie 40 dolarów – dorośli, 5 dolarów – dzieci do nabycia również u pani dyrektor pod podanymi wyżej numerem telefonu oraz e-mailem.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com