Głównym punktem...

Polonia weźmie udział w 44. Międzynarodowych Targach organizowanych przez SPIFFS

09-10-2018

St. Petersburg International Folk Festival Society (SPIFFS) to prężnie działająca i jedyna w swoim rodzaju wieloetniczna i wielokulturowa organizacja, z ponadczterdziestoletnią tradycją. Obecnie to międzynarodowe stowarzyszenie etnicznych organizacji zrzesza przedstawicieli około 40 różnych nacji. Co roku spotykają się oni na festiwalu, który jest okazją do zaprezentowania bogactwa i różnorodności kultur narodów tworzących amerykańskie społeczeństwo. Tegoroczne 44. Międzynarodowe Targi Folklorystyczne odbędą się w Vinoy Park w śródmieściu St. Petersburg w dniach 25-28 października.

Polska grupa etniczna uczestniczy w festiwalu już od blisko 20 lat. Początkowo była reprezentowana przez Polish-American Association of St. Petersburg, później tę funkcję przejął Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Tampa Bay (American Institute of Polish Culture – AIPC), któremu przewodniczył śp. Wally West. Każdego roku członkowie Instytutu przygotowują w specjalnym namiocie wystawę tematyczną. Na tegorocznym festiwalu zaprezentuje się również Polskie Centrum im. Jana Pawła II z Clearwater oraz Klub Polonia, Inc. z St. Petersburg.

Tradycją festiwalu są odwiedziny dzieci i młodzieży szkolnej. Uczniowie mają dzięki temu okazję poznać kulturowy i historyczny dorobek różnych narodów. Z myślą o młodych uczestnikach festiwalu zwłaszcza podczas dwóch pierwszych dni organizatorzy przygotowują wiele ciekawych zabaw i konkursów.

Głównym punktem całej imprezy każdego roku jest Parada Narodów. Odbywa się ona zawsze w sobotę. Również w tym roku przez całe miasteczko przejdzie barwny pochód narodów. Przez całą sobotę trwać będą też występy licznych zespołów różnych nacji.

Festiwal SPIFFS w St. Petersburg jest piękną tradycją jednoczącą narody. Co roku uczestniczy w nim 25-30 tysięcy osób.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej: www.paradisenewsfl.com/event/spiffs-44th-annual-international-folk-fair/

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

W świecie zabawek Amato’s Toy and Hobby w New Britain, CT

Najpierw było marzenie, które przerodziło się w pasję. Połączenie pasji i ciężkiej pracy zaowocowało sukcesem. Amato’s Toy and Hobby to spełniony amerykański sen czterech pokoleń rodziny Amato i miejsce, które na stałe wpisało się w lokalny krajobraz New Britain. Wkrótce obchodzone będzie 80-lecie istnienia sklepu, między półkami którego każdy może przenieść się na chwilę do dziecięcych lat. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
07-25-2019
Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Stockbridge
07-27-2019
Dyskoteka w Polskim Centrum w Clearwater
07-27-2019
Zabawa letnia w Haller Post # 111
07-28-2019
6. doroczny Polski Piknik w Clinton w Turner Hall Pavilion
07-28-2019
Polski piknik – Divine Mercy Polish Picnic w Palmer
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com