Podczas Parafiady...

Parafiada 2018 w Polskim Centrum w Clearwater

09-10-2018

Parafiada Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego w St. Petersburg to impreza z wieloletnią tradycją. Tegoroczna Parafiada odbędzie się w sobotę 17 listopada podobnie jak rok temu w audytorium Polskiego Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater. Będzie to już 12. edycja tego dorocznego wydarzenia. Jedną z atrakcji będzie loteria z ciekawymi i wartościowymi nagrodami.

Dochód z zabawy przeznaczony będzie na utrzymanie kościoła. „Polska Misja Miłosierdzia Bożego, jako parafia, utrzymuje się przede wszystkim z ofiar składanych przez wiernych w niedziele i w święta na tacę, a także w znaczącym stopniu, z donacji Parafian i Przyjaciół Polskiej Misji. (…) Szczodrobliwość i hojność, z jaką Państwo wspieraliście dotychczas każdą Parafiadę i potrzeby naszej Polskiej Misji, niech dobry i miłosierny Bóg wynagradza łaską zdrowia, szczęścia i błogosławieństwa po najdłuższe lata, a nade wszystko niech ubogaca łaskami i nadprzyrodzonymi darami, które w wymiarze duchowym są nam najbardziej potrzebne do zbawienia” – proboszcz Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego w St. Petersburg ks. dr Andrzej Gorczyca MIC dziękuje wszystkim za szczodrość podczas poprzednich edycji imprezy, a jednocześnie w imieniu Parafialnej Rady Finansowej oraz Komitetu Obchodów tegorocznej Parafiady 2018, a także w imieniu własnym, na powyższą uroczystość, serdecznie wszystkich zaprasza, z góry dziękując za każde wsparcie i każdą przekazaną donację.

Warto zapisać tę datę w kalendarzu, by nie przegapić okazji nie tylko do dobrej zabawy, ale też do okazania wsparcia Polskiej Misji, która tak wiele dobrego wnosi do życia lokalnej Polonii.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com