Ciekawa prelekcja zorganizowana przez Kongres Polonii Amerykańskiej na Zachodniej Florydzie

09-10-2018

1 września w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater w sali A. Królikowskiego odbyło się ciekawe spotkanie. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Kongres Polonii Amerykańskiej na Zachodniej Florydzie w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spotkanie prowadził prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej na Zachodniej Florydzie Wiesław Gołębiewski. Uczestnikom najpierw zostały zaprezentowane poświęcone tematycznie historii Polski materiały dokumentalne w postaci filmu, po prezentacji przewidziany był panel dyskusyjny.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com