Ciekawa prelekcja zorganizowana przez Kongres Polonii Amerykańskiej na Zachodniej Florydzie

09-10-2018

1 września w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater w sali A. Królikowskiego odbyło się ciekawe spotkanie. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Kongres Polonii Amerykańskiej na Zachodniej Florydzie w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spotkanie prowadził prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej na Zachodniej Florydzie Wiesław Gołębiewski. Uczestnikom najpierw zostały zaprezentowane poświęcone tematycznie historii Polski materiały dokumentalne w postaci filmu, po prezentacji przewidziany był panel dyskusyjny.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Niepodległościowa gala w Centrum Parafialnym św. Stanisława Kostki w Woonsocket

10 listopada w parafii św. Stanisława Kostki w Woonsocket odbyła się gala z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Lokalna Polonia zebrała się na pięknie udekorowanej na tę okoliczność w polskich barwach narodowych sali. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com