LOT Fot....

LOT otwiera połączenie Miami-Warszawa

09-09-2018

1 czerwca 2019 roku Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurują bezpośrednie połączenia na trasie Warszawa-Miami. Loty będą odbywać się 4 razy w tygodniu samolotami Boeing 787 Dreamliner. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

Rejsy do i z Miami będą się odbywały w każdy poniedziałek, środę, piątek i sobotę. Starty z Lotniska Chopina w Warszawie planowane są na godz. 12:05, a lądowanie w Miami o 17:30 czasu lokalnego. Z Florydy pasażerowie wystartują rejsem wieczornym o godzinie 20:05, a wylądują w stolicy Polski o 12:15. Podróż z Warszawy do Miami potrwa 11 godz. i 25 minut.

Nowe połączenie transatlantyckie będzie obsługiwane wyłącznie Boeingami 787 Dreamliner, czyli najnowocześniejszymi szerokokadłubowymi samolotami świata. Na ich pokładzie jest wyższe ciśnienie i większa wilgotność powietrza niż w innych samolotach pasażerskich tej klasy, co poprawia samopoczucie w czasie długiego lotu.
LOT zadbał również o dogodny czas przesiadek m.in. z portów w regionie. Optymalny czas przesiadek w Warszawie jest możliwy m.in. z Budapesztu, Pragi, Bukaresztu, Kijowa i Tel Awiwu.
Miami to obecnie jeden z największych rynków w Stanach Zjednoczonych dotychczas nieobsługiwanych przez LOT i pierwsze tak dogodne połączenie z Europy środkowo-wschodniej na Florydę. Miami to nie tylko doskonały kierunek na wakacje, ale również istotny ośrodek biznesowy w Stanach Zjednoczonych. Obecnie między Europą wschodnią a Florydą podróżuje prawie pół miliona pasażerów rocznie. Jestem przekonany, że wielu pasażerów z Polski i regionu skorzysta z naszej najnowszej oferty – powiedział Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Największe miasto na Florydzie będzie 14. połączeniem dalekiego zasięgu w siatce LOT-u, w tym szóstym portem obsługiwanym w Ameryce Północnej. LOT oferuje dziś rejsy z Warszawy: do Nowego Jorku JFK, Newark, Chicago, Los Angeles, Toronto, Tokio, Seulu, Pekinu i Singapuru, a oprócz tego z Krakowa do Chicago, z Rzeszowa do Newark oraz z Budapesztu do Chicago i Nowego Jorku JFK.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com