W klubie Korona w...

Wyjątkowy piknik w Klubie Korona

08-09-2018

11 listopada 2018 roku na Polance Klubu Korona w Palm Coast odbędzie się Festiwal Polonijny. Będzie on poświęcony 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy, czyli władze klubu, zapowiadają, że będzie to wyjątkowe wydarzenie.

W festiwalu udział wezmą członkowie oraz goście reprezentujący lokalną prasę, radio, telewizję, banki, władze lokalne oraz delegaci z Ambasady RP w Waszyngtonie. Oprócz części oficjalnej obchodów zaplanowana jest część handlowa oraz rozrywkowa.

Organizatorzy imprezy poszukują właścicieli polskich biznesów chętnych do wzięcia udziału w wystawie pod nazwą „Promocja Polskich Biznesów”, towarzyszącej wydarzeniu. Każdy chętny mógłby w trakcie trwania festiwalu zareklamować swoją działalność, wynajmując stanowisko reklamowe i jednocześnie stać się jednym ze sponsorów wydarzenia.

Cenniki wynajęcia stolika, namiotu oraz sponsoringu można znaleźć na facebooku Klubu Korona. Szczegółowe informacje oraz rezerwacje dostępne są u Marcina Waszkiewicza (386-793-6073) oraz Małgorzaty Świerczyńskiej-Holik (386-627-3351).

Wcześniej, bo już 9 września br. o godz. 14, na Polance w Palm Coast odbędzie się IX edycja polonijnego Festiwalu Pierogów. Wiadomo już, że w tym roku w konkursie na najlepsze pierogi oceniane będą te z kapustą i grzybami. – Wszystkich chętnych do udziału w konkursie serdecznie zapraszamy i czekamy na zgłoszenia – zachęcają władze Korony.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com