W klubie Korona w...

Wyjątkowy piknik w Klubie Korona

08-09-2018

11 listopada 2018 roku na Polance Klubu Korona w Palm Coast odbędzie się Festiwal Polonijny. Będzie on poświęcony 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy, czyli władze klubu, zapowiadają, że będzie to wyjątkowe wydarzenie.

W festiwalu udział wezmą członkowie oraz goście reprezentujący lokalną prasę, radio, telewizję, banki, władze lokalne oraz delegaci z Ambasady RP w Waszyngtonie. Oprócz części oficjalnej obchodów zaplanowana jest część handlowa oraz rozrywkowa.

Organizatorzy imprezy poszukują właścicieli polskich biznesów chętnych do wzięcia udziału w wystawie pod nazwą „Promocja Polskich Biznesów”, towarzyszącej wydarzeniu. Każdy chętny mógłby w trakcie trwania festiwalu zareklamować swoją działalność, wynajmując stanowisko reklamowe i jednocześnie stać się jednym ze sponsorów wydarzenia.

Cenniki wynajęcia stolika, namiotu oraz sponsoringu można znaleźć na facebooku Klubu Korona. Szczegółowe informacje oraz rezerwacje dostępne są u Marcina Waszkiewicza (386-793-6073) oraz Małgorzaty Świerczyńskiej-Holik (386-627-3351).

Wcześniej, bo już 9 września br. o godz. 14, na Polance w Palm Coast odbędzie się IX edycja polonijnego Festiwalu Pierogów. Wiadomo już, że w tym roku w konkursie na najlepsze pierogi oceniane będą te z kapustą i grzybami. – Wszystkich chętnych do udziału w konkursie serdecznie zapraszamy i czekamy na zgłoszenia – zachęcają władze Korony.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com