Lenka Cholewa Lenka Cholewa musi...
Lenka Cholewa Konsultacje przed...

Lenka Cholewa ma szansę normalnie chodzić

08-09-2018

W środę 8 sierpnia br. w Instytucie Wydłużania Kończyn w West Palm Beach na Florydzie kolejną operację nóżek przeszła 3-letnia Lenka Cholewa ze Stryszawy koło Wadowic. Była konieczna, bo prawa noga była krótsza od lewej o 4 cm. Jak poinformowała mama dziewczynki, operacja się udała, a dr Dror Paley – znany na całym świecie specjalista od przedłużania kończyn dzieci – był zadowolony.

„Operacja była ciężka i bardzo długa. W prawej nóżce została przesunięta kość piszczelowa, wyprostowana kość piszczelowa oraz stopa teraz każdego dnia będzie wydłużana. Natomiast w lewej nóżce została usunięta śruba z kości strzałkowej. Kość strzałkowa została minimalnie skrócona, stopa została złamana, aby ją ustawić w odpowiedniej pozycji. Został założony aparat wewnętrzny, który zostanie wyjęty po wydłużeniu piszczeli oraz jest gips. Kochani żaden rodzic nie powinien patrzeć na cierpienie dziecka” – napisała na facebooku mama Lenki Cholewy.

Dziewczynka urodziła się bez kości piszczelowej w prawej nóżce, ale lewa też była mocno zdeformowana. Pierwszy etap leczenia Lenka rozpoczęła w sierpniu 2015 roku jako zaledwie 10-miesięczne dziecko. Na Florydzie u dr. Paleya przeszła aż sześć operacji – cztery na prawej nóżce i dwie na lewej. Jej nogi zostały umieszczone w wydłużających i prostujących kończyny tzw. fixatorach. Codziennie była też w nich rehabilitowana.

Operacja i rehabilitacja sprawiły, że Lenka zaczęła chodzić. Postępy w leczeniu były tak duże, że dr Paley zdecydował o przyspieszeniu drugiego etapu leczenia. Stał się on możliwy również dzięki pomocy rodaków z Florydy, którzy włączyli się w zbiórkę funduszy (koszty całego leczenia, operacji i rehabilitacji przekroczyły grubo ponad 1 mln zł). 18 listopada 2017 r. w Twin Lakes Park w Sarasocie odbył się piknik rodzinny, zorganizowany przez Polską Sobotnią Szkołę im. Mikołaja Kopernika w Sarasocie, a w lutym br. Polonia z Sarasoty zorganizowała koncert charytatywny „Polonia razem dla Leny Cholewy”, podczas którego wystąpił artysta z Polski Jacek Kawalec. Wszystkie zebrane pieniądze trafiły na konto Lenki.

Lenka jest naszym cudem, życiem i szczęściem. Nie wyobrażamy sobie życia bez niej. Wiemy, że musimy się wziąć w garść. Poskładać do kupy i walczyć dalej. Dla Niej. Dziękujemy, że jesteście z nami. To wiele dla nas znaczy. Dzięki temu wiemy, że w walce o Lenusię nie jesteśmy sami. Mamy Was, Kochanych Aniołów Dobroci – mówi wdzięczna rodakom mama dziewczynki.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Gala z okazji 100-lecia niepodległości Polski w Waszyngtonie

W środę, 10 października, w hotelu Mayflower w stolicy miały miejsce uroczystości upamiętniające 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Gospodarzem przyjęcia, które swoją obecnością zaszczycili członkowie administracji prezydenta Trumpa, była Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa we współpracy z niektórymi z największych polonijnych organizacji w kraju. Uroczystości prowadziła słynna amerykańska dziennikarka polskiego pochodzenia Rita Cosby. Fot. Darek Barcikowski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
10-18-2018
Spotkanie z Grzegorzem Braunem w parafii Matki Bożej Pocieszenia
10-19-2018
2. Festiwal Disco Polo w USA
10-19-2018
2. Festiwal Disco Polo w USA
10-19-2018
Muzyczny powrót do lat 50. i 60. w Polskim Klubie w Danvers
10-20-2018
Sympozjum „Odrodzenie Polski, 1918: Sympozjum z Okazji Stulecia”
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com