Polonia rywalizowała w II Turnieju Tenisa Stołowego w Clearwater

07-25-2018

Spotkania...
Zawodnicy...
Turniej rozpoczął...
Turniej domowych...
W kategorii graczy...
Wśród kobiet...

21 lipca br. sala balowa Polskiego Centrum w Clearwater zamieniła się w centrum sportu. Rozegrano tu II Turniej Tenisa Stołowego, w którym udział wzięło 27 zawodników. Wszyscy otrzymali pamiątkowe statuetki. Najprawdopodobniej klub będzie prowadził regularne zajęcia tenisa stołowego.

Turniej, nad którym patronat sprawował prezes Polskiego Centrum Michał Bąk, rozpoczął się o godz. 15, a zakończył przed 22. Zawodnicy rywalizowali w 3 kategoriach: 12 w grupie domowych graczy, 10 w grupie zaawansowanych i 6 w grupie kobiet. Polskie Centrum posiada 2 stoły do ping-ponga, dlatego na turniej przywieziono dodatkowe od osób prywatnych. 

W czasie turnieju każdy mógł skorzystać z kuchni, która serwowała między innymi placki ziemniaczane, kiełbaski czy zapiekanki. Czynny był również bar. Każdy mógł to sobotnie popołudnie spędzić w dobrym towarzystwie.

Wśród kobiet wygrała Katarzyna Mumby, drugie miejsce zajęła Elżbieta Walach, a trzecie Krystyna Sroczyńska. Turniej domowych graczy wygrał Włodzimierz Morawski, przed Kamilem Szyszlakiem i Arkadiuszem Majem. Najbardziej interesująca i zaciekła była gra zaawansowanych zawodników. Zwyciężył Jaro Horak, drugie miejsce zajął Giga Walach, zaś trzecie Grzegorz Dąbrowski.

Sponsorami turnieju byli: www.gosmarteyewear.com (okulary dla dorosłych i dzieci), European Goodies & Delicatessen, Quality Woodworking, Ziggy’s Perfect Home Solutins Inc., M&W European Deli and Market, John Jensen A/C, Rob Scartozzi – custom builder, www.roofexfl.com, https://designeyeglasses.com, Grzegorz Dąbrowski oraz RF Plumbing.

Zakończyliśmy turniej z postanowieniem organizowania podobnych turniejów raz albo dwa razy w roku – mówią organizatorzy Zbigniew Sroczyński i Grzegorz Dąbrowski, miłośnicy tenisa stołowego. – Zdajemy sobie sprawy z pewnych niedociągnięć, ale właśnie ucząc się na tych błędach będziemy mogli następne edycje zorganizować dużo lepiej. Cieszy nas jednak, że uczestnicy turnieju byli zadowoleni – dodają.

Przy Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater powstanie klub tenisa stołowego. Wszyscy chętni do członkostwa i osobistych treningów mogą zgłaszać się do Zbigniewa Sroczyńskiego (nr tel. 727-459-0859). Spotkania zapaleńców tenisa stołowego planowane są w każdy wtorek – oczywiście jeżeli będzie odpowiednia ilość chętnych.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com