Polacy z Clearwater zorganizowali fundraiser dla chorego na raka Sebastiana Wolińskiego

06-28-2018

Sebastian i Marlena...
Przyjaciele z...
W imprezie 16...
Sebastian i Marlena...
Podczas fundraisera...
Fot. Archiwum...

– Każde pieniądze im się przydadzą – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Marcelina Fitas, która 16 czerwca zorganizowała w Polskim Centrum w Clearwater imprezę charytatywną dla chorego na raka płuc Sebastiana Wolińskiego. W imprezie wzięło udział 150 osób, a zebrano ponad 5 tysięcy dolarów, które zostaną wykorzystane na leczenie Sebastiana w Chicago. Pomóc może każdy chętny.  

Sebastian i Marlena Wolińscy pobrali się 3 lata temu na Florydzie. Ich wesele odbyło się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater. 2 lata temu urodził im się syn Alan. On pracował rozwożąc polskie produkty m.in. do Chicago, ona zajmowała się domem i dzieckiem. Obydwoje brali udział w imprezach Polskiego Centrum.

Spokojne życie nagle zostało przerwane. Sebastiana zaczęły boleć plecy. Na początku myślał, że to od długich godzin siedzenia za kierownicą. Ale ból narastał i powodował trudności w oddychaniu. Po jednej z tras stał się już nie do wytrzymania. W maju żona zawiozła go do szpitala, gdzie okazało się, że jest poważnie chory. Lekarze zdiagnozowali u niego złośliwego raka płuc czwartego stopnia oraz liczne przerzuty, między innymi na kręgosłup i węzły chłonne.

Obecnie Sebastian, z całą rodziną, przebywa w Chicago. Przez miesiąc leżał w szpitalu. – Lekarze nie mogli mu podawać chemioterapii dożylnie, bo jest za słaby. Leczenie odbywa się przez tabletki – mówi Marcelina Fitas. – Ma takie dni, że się czuje dobrze. Lekarze dają nadzieję, że uda się powstrzymać rozprzestrzenianie nowotworu – dodaje.

Terapia jest bardzo kosztowna – tylko 1 tabletka kosztuje 50 dolarów. Sebastian ma ubezpieczenie, ale niestety nie pokrywa ono kosztów całego leczenia. Ponadto jego rodzina potrzebuje funduszy na pokrycie kosztów związanych z codziennym życiem. Żona Marlena wróciła już do pracy.

Gdy tylko przyjaciele z Clearwater dowiedzieli się o sytuacji Sebastiana, postanowili zorganizować dla niego fundraiser. Odbył się on 16 czerwca 2018 roku w tamtejszym Polskim Centrum. Udział wzięło w nim około 150 osób. Muzykę na żywo do zabawy tanecznej grali DJ Robert i Ewa, którzy 3 lata temu grali na weselu Sebastiana i Marleny Wolińskich. Była też loteria.

Udało nam się zebrać dokładnie 5,326 dolarów. Nie jest to może jakaś duża kwota, ale w tej obecnej, bardzo trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli, przyda im się każda kwota – mówi Marcelina Fitas, jedna z organizatorek fundraisera.

opr. ar


Jak można pomóc Sebastianowi Wolińskiemu?

Donację można złożyć w internecie poprzez stronę GoFundMe.com: https://www.gofundme.com/sebastian-wolinski-cancer-fighter

wróć

Fotorelacje

Wakacje z Panem Bogiem w Perth Amboy, NJ

Kolejny rok z rzędu w dniach od 1 do 7 lipca odbyły się „Wakacje z Panem Bogiem” organizowane przez parafię św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ na czole z o. Waldemarem Łątkowskim i grupą opiekunów, wśród których były również Siostry Służebniczki NMP NP z New Jersey. Wakacje miały miejsce nad Lake George w północnej części stanu Nowy Jork. Uczestniczyło w nich 120 dzieci i młodzieży, a najmłodsza uczestniczka miała zaledwie dwa latka. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
07-20-2018
Koncert Krzysztofa Medyny i Adama Makowicza
07-21-2018
Dożynki w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard
07-21-2018
Dyskoteka w Polskim Centrum im. św. Jana Pawła II w Clearwater
07-21-2018
Kongres 60 milionów – edycja Buffalo
07-21-2018
Turniej tenisa stołowego w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com