Polacy z Clearwater zorganizowali fundraiser dla chorego na raka Sebastiana Wolińskiego

06-28-2018

Sebastian i Marlena...
Przyjaciele z...
W imprezie 16...
Sebastian i Marlena...
Podczas fundraisera...
Fot. Archiwum...

– Każde pieniądze im się przydadzą – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Marcelina Fitas, która 16 czerwca zorganizowała w Polskim Centrum w Clearwater imprezę charytatywną dla chorego na raka płuc Sebastiana Wolińskiego. W imprezie wzięło udział 150 osób, a zebrano ponad 5 tysięcy dolarów, które zostaną wykorzystane na leczenie Sebastiana w Chicago. Pomóc może każdy chętny.  

Sebastian i Marlena Wolińscy pobrali się 3 lata temu na Florydzie. Ich wesele odbyło się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater. 2 lata temu urodził im się syn Alan. On pracował rozwożąc polskie produkty m.in. do Chicago, ona zajmowała się domem i dzieckiem. Obydwoje brali udział w imprezach Polskiego Centrum.

Spokojne życie nagle zostało przerwane. Sebastiana zaczęły boleć plecy. Na początku myślał, że to od długich godzin siedzenia za kierownicą. Ale ból narastał i powodował trudności w oddychaniu. Po jednej z tras stał się już nie do wytrzymania. W maju żona zawiozła go do szpitala, gdzie okazało się, że jest poważnie chory. Lekarze zdiagnozowali u niego złośliwego raka płuc czwartego stopnia oraz liczne przerzuty, między innymi na kręgosłup i węzły chłonne.

Obecnie Sebastian, z całą rodziną, przebywa w Chicago. Przez miesiąc leżał w szpitalu. – Lekarze nie mogli mu podawać chemioterapii dożylnie, bo jest za słaby. Leczenie odbywa się przez tabletki – mówi Marcelina Fitas. – Ma takie dni, że się czuje dobrze. Lekarze dają nadzieję, że uda się powstrzymać rozprzestrzenianie nowotworu – dodaje.

Terapia jest bardzo kosztowna – tylko 1 tabletka kosztuje 50 dolarów. Sebastian ma ubezpieczenie, ale niestety nie pokrywa ono kosztów całego leczenia. Ponadto jego rodzina potrzebuje funduszy na pokrycie kosztów związanych z codziennym życiem. Żona Marlena wróciła już do pracy.

Gdy tylko przyjaciele z Clearwater dowiedzieli się o sytuacji Sebastiana, postanowili zorganizować dla niego fundraiser. Odbył się on 16 czerwca 2018 roku w tamtejszym Polskim Centrum. Udział wzięło w nim około 150 osób. Muzykę na żywo do zabawy tanecznej grali DJ Robert i Ewa, którzy 3 lata temu grali na weselu Sebastiana i Marleny Wolińskich. Była też loteria.

Udało nam się zebrać dokładnie 5,326 dolarów. Nie jest to może jakaś duża kwota, ale w tej obecnej, bardzo trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli, przyda im się każda kwota – mówi Marcelina Fitas, jedna z organizatorek fundraisera.

opr. ar


Jak można pomóc Sebastianowi Wolińskiemu?

Donację można złożyć w internecie poprzez stronę GoFundMe.com: https://www.gofundme.com/sebastian-wolinski-cancer-fighter

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com