Półkolonie w Polskiej Szkole w Pompano Beach

06-14-2018

W ramach półkolonii...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Teatr kukiełkowy, zajęcia sportowe, warsztaty kulinarne, podczas których samodzielnie można przygotować pizzę, tworzenie konstrukcji z klocków lego, zajęcia artystyczne i sztuka własnoręcznego tworzenia ozdób metodą decoupage – te i wiele innych atrakcji przygotowano dla uczestników półkolonii w Polskiej Szkole w Pompano Beach. Za organizację i opiekę nad dziećmi, a także za wymyślanie coraz to nowych atrakcji odpowiedzialne są Małgorzata Majewska i Agnieszka Głowacka.

Półkolonie zaczęły się 4 czerwca i potrwają do 27 lipca. W ich ramach zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 rano do 16:00. Do tej pory dzieci miały okazję spróbować gry w gumę – niektóre pierwszy raz doświadczyły tej rozrywki, jakże popularnej w Polsce w czasach dzieciństwa ich rodziców, w programie była też zabawa w kalambury, wspólne robienie pizzy, lepienie aniołków z masy solnej oraz inne ciekawe warsztaty pobudzające kreatywne myślenie i ćwiczące zdolności manualne. Dzieci korzystają też z dobrej pogody i wesoło spędzają czas na placu zabaw i na basenie. Pierwszego dnia odwiedził ich też specjalny gość – ks. Stanisław Rakiej, proboszcz Polskiej Misji Matki Bożej Częstochowskiej w Pompano Beach, który został mianowany „specjalistą od rozśmieszania”, bowiem jego opowieści wywołały uśmiechy na twarzy dzieciaków.

Więcej informacji o półkoloniach można znaleźć na profilu szkoły na facebooku: www.facebook.com/polskaszkolapompano lub u opiekunek: Małgorzaty Majewskiej – tel. 954-681-6636, Agnieszki Głowackiej – tel. 561-503-7346.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com