Boże Ciało w Orlando

06-12-2018

Fot. Polonia...
Fot. Polonia...
Fot. Polonia...
Fot. Polonia...
Fot. Polonia...
Fot. Polonia...

W Stanach Zjednoczonych uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało, obchodzona jest w niedzielę po uroczystości Trójcy Świętej.

W dzień ten wierni oddają cześć Chrystusowi w Eucharystii oraz okazują Mu wdzięczność za to, że jest z nimi pod postacią chleba i wina. 3 czerwca w kościele Mary Queen Of The Universe Shrine Catholic Church o godz. 18:00 odprawiona została uroczysta msza święta. W uroczystości Bożego Ciała w Orlando licznie wzięła udział lokalna Polonia.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com