Boże Ciało w Orlando

06-12-2018

Fot. Polonia...
Fot. Polonia...
Fot. Polonia...
Fot. Polonia...
Fot. Polonia...
Fot. Polonia...

W Stanach Zjednoczonych uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało, obchodzona jest w niedzielę po uroczystości Trójcy Świętej.

W dzień ten wierni oddają cześć Chrystusowi w Eucharystii oraz okazują Mu wdzięczność za to, że jest z nimi pod postacią chleba i wina. 3 czerwca w kościele Mary Queen Of The Universe Shrine Catholic Church o godz. 18:00 odprawiona została uroczysta msza święta. W uroczystości Bożego Ciała w Orlando licznie wzięła udział lokalna Polonia.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com