Boże Ciało w Orlando

06-12-2018

Fot. Polonia...
Fot. Polonia...
Fot. Polonia...
Fot. Polonia...
Fot. Polonia...
Fot. Polonia...

W Stanach Zjednoczonych uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało, obchodzona jest w niedzielę po uroczystości Trójcy Świętej.

W dzień ten wierni oddają cześć Chrystusowi w Eucharystii oraz okazują Mu wdzięczność za to, że jest z nimi pod postacią chleba i wina. 3 czerwca w kościele Mary Queen Of The Universe Shrine Catholic Church o godz. 18:00 odprawiona została uroczysta msza święta. W uroczystości Bożego Ciała w Orlando licznie wzięła udział lokalna Polonia.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com