Najlepsi uczniowie,...

Zakończenie roku szkolnego w Polskiej Szkole Sobotniej im. Mikołaja Kopernika w Sarasocie

05-28-2018

26 maja br. miało miejsce zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Polskiej Szkole Sobotniej im. Mikołaja Kopernika w Sarasocie. Tego dnia grono pedagogiczne, uczniowie i ich rodzice spotkali się w Farm Bureau, gdzie odbyło się wręczenie świadectw. Najlepsi uczniowie, którzy wyróżnili się wzorową postawą, pracowitością i świetnymi wynikami w nauce, otrzymali dyplomy oraz medale.

Dzień ten był też okazją do podziękowań nauczycielkom i pani dyrektor Janinie Orloff, które z pełnym zaangażowaniem przez cały rok wprowadzały dzieci w zawiłości polskiej historii i języka polskiego, jednocześnie dokładając starań, by sobotnie zajęcia były nie tylko pożyteczne, ale też ciekawe i urozmaicone. Podziękowano także rodzicom, którzy przez cały rok szkolny pomagali swoim pociechom w nauce czy przygotowaniach do występów oraz wspierali polską szkołę, pomagając przy organizacji różnych wydarzeń.

Przy okazji zorganizowano tzw. dzień otwarty i na uroczystość zakończenia roku szkolnego zaproszono przyszłych uczniów wraz z rodzicami. Obecni byli również przedstawiciele Polsko-Amerykańskiego Stowarzyszenia w Sarasocie, które przekazało donację na rzecz Polskiej Szkoły w Sarasocie w wysokości 1,000 dolarów.

opr. JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,925.html

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com