Podczas imprezy z...

Święto 3 Maja i Dzień Matki w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater

05-24-2018

Tanecznym krokiem w słoneczny maj weszli członkowie Polskiego Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater (1521 Saturn Ave). 6 maja odbyło się tam Święto Konstytucji 3 Maja, zaś tydzień później impreza z okazji Dnia Matki. Obydwie imprezy to coroczna tradycja klubu.

227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja świętowało w sali barowej klubu około 100 osób. Był uroczysty obiad, przemówienia i zabawa przy muzyce Ireny i Roberta. Impreza, w której udział wzięli m.in. żołnierze z Bazy Wojskowej w Tampie, trwała do godz. 20.

W niedzielę 13 maja w zabawie w dużej sali klubu z okazji Dnia Matki wzięło udział 185 osób. Podczas akademii z programem artystycznym wystąpiły dzieci z polskiej szkoły. Mamy otrzymały od swoich pociech wykonane własnoręcznie kwiaty z bibułek, a także prawdziwe kwiaty. Był też uroczysty obiad, a zabawa taneczna z zespołem Roxysound trwała do godziny 20.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com