Majowe święta to...

Dzień Flagi w Polskiej Sobotniej Szkole im. M. Kopernika w Sarasocie

05-12-2018

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. i obchodzone 2 maja. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Majowe święta to doskonała okazja, by opowiedzieć dzieciom o polskich symbolach narodowych oraz wyjaśnić ich znaczenie. W związku z tym w Polskiej Sobotniej Szkole im. Mikołaja Kopernika w Sarasocie odbyły się zajęcia nawiązujące do tej tematyki, a dzieci z grupy przedszkolnej samodzielnie stworzyły polskie flagi, by uczcić ten dzień.

JS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com