Wiosenny piknik i zmiany w zarządzie Polsko-Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów na Florydzie

05-11-2018

W pikniku, który...
Fot. Archiwum PAEA
Fot. Archiwum PAEA

Polsko-Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów na Florydzie, zarejestrowane jako organizacja non profit pod nazwą Polish American Engineers Association of Florida, Inc., działa już od ponad 20 lat. Głównym zadaniem stowarzyszenia jest udzielanie stypendiów i zbieranie pieniędzy na ten cel. Członkowie spotykają się również na dorocznym imprezach, takich jak piknik wiosenny, który odbył się 22 kwietnia w Lake Seminole Park. Wzięło w nim udział około 100 osób. Była to okazja do miłego spotkania w polonijnym gronie.

Piknik to nie jedyne ciekawe wydarzenie w środowisku polonijnych inżynierów. Przez wiele lat organizacją kierował Jerzy Czkwianianc, który jednak od pewnego czasu szukał osoby, która mogłaby przejąć jego obowiązki. – Uważam, że potrzebne nam są nowe idee, świeże pomysły, odmłodzenie organizacji. Staram się też znaleźć następcę na moje stanowisko – mówił w rozmowie z „Białym Orłem” jesienią zeszłego roku. Wygląda na to, że jego pragnienie się spełniło. Do stowarzyszenia wstąpił nowy członek z odpowiednim doświadczeniem i energią do pracy i w wyborach został jednogłośnie wybrany na stanowisko prezesa. Jerzy Czkwianianc jako drugi wiceprezes będzie nadal wspierał działalność organizacji swoim doświadczeniem.

Życiorys nowego prezesa George’a Suwali jest imponujący. Jak czytamy w biuletynie PAEA, George Suwala studiował inżynierię na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, otrzymał stopień magistra na Uniwersytecie Toronto i ukończył kursy biznesowe na Uniwersytecie Stanford w Kalifornii. Zdobywał doświadczenie, pracując w Wheel Systems, Cisco Systems, Skystone Systems, Bell Northern Research, Nortel Networks, Amdahl Communications i Honeywell. W trakcie swojej kariery stworzył produkty i technologie, na których oparte jest działanie internetu. W wolnych chwilach zajmuje się kolekcjonowaniem i odrestaurowywaniem samochodów. Po wielu latach pracy na kierowniczych i technicznych stanowiskach w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych osiedlił się na Florydzie i wstąpił do PAEA, gdzie będzie mógł wykorzystać swoje doświadczenie biznesowe i energię do pracy dla dalszego rozwoju Polish American Engineers Association of Florida, Inc.

Nowy prezes z energią i zapałem przystąpił do działania. W krótkiej rozmowie z „Białym Orłem” poinformował o inicjatywie stowarzyszenia, mającej na celu wsparcie rozwoju umiejętności technicznych u uczniów, którzy odnoszą już pewne sukcesy w robotyce. W grupie uczniów, o której mowa, jest kilkoro osób polskiego pochodzenia, a jednym z mentorów jest polski inżynier. – Zachęcam gorąco do wsparcia finansowego tej zdolnej młodzieży – apeluje George Suwala. Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem strony internetowej: https://www.giveday.org/story/S4qnnf, na której też można znaleźć szczegółowe informacje.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com