Wiosenny piknik i zmiany w zarządzie Polsko-Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów na Florydzie

05-11-2018

W pikniku, który...
Fot. Archiwum PAEA
Fot. Archiwum PAEA

Polsko-Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów na Florydzie, zarejestrowane jako organizacja non profit pod nazwą Polish American Engineers Association of Florida, Inc., działa już od ponad 20 lat. Głównym zadaniem stowarzyszenia jest udzielanie stypendiów i zbieranie pieniędzy na ten cel. Członkowie spotykają się również na dorocznym imprezach, takich jak piknik wiosenny, który odbył się 22 kwietnia w Lake Seminole Park. Wzięło w nim udział około 100 osób. Była to okazja do miłego spotkania w polonijnym gronie.

Piknik to nie jedyne ciekawe wydarzenie w środowisku polonijnych inżynierów. Przez wiele lat organizacją kierował Jerzy Czkwianianc, który jednak od pewnego czasu szukał osoby, która mogłaby przejąć jego obowiązki. – Uważam, że potrzebne nam są nowe idee, świeże pomysły, odmłodzenie organizacji. Staram się też znaleźć następcę na moje stanowisko – mówił w rozmowie z „Białym Orłem” jesienią zeszłego roku. Wygląda na to, że jego pragnienie się spełniło. Do stowarzyszenia wstąpił nowy członek z odpowiednim doświadczeniem i energią do pracy i w wyborach został jednogłośnie wybrany na stanowisko prezesa. Jerzy Czkwianianc jako drugi wiceprezes będzie nadal wspierał działalność organizacji swoim doświadczeniem.

Życiorys nowego prezesa George’a Suwali jest imponujący. Jak czytamy w biuletynie PAEA, George Suwala studiował inżynierię na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, otrzymał stopień magistra na Uniwersytecie Toronto i ukończył kursy biznesowe na Uniwersytecie Stanford w Kalifornii. Zdobywał doświadczenie, pracując w Wheel Systems, Cisco Systems, Skystone Systems, Bell Northern Research, Nortel Networks, Amdahl Communications i Honeywell. W trakcie swojej kariery stworzył produkty i technologie, na których oparte jest działanie internetu. W wolnych chwilach zajmuje się kolekcjonowaniem i odrestaurowywaniem samochodów. Po wielu latach pracy na kierowniczych i technicznych stanowiskach w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych osiedlił się na Florydzie i wstąpił do PAEA, gdzie będzie mógł wykorzystać swoje doświadczenie biznesowe i energię do pracy dla dalszego rozwoju Polish American Engineers Association of Florida, Inc.

Nowy prezes z energią i zapałem przystąpił do działania. W krótkiej rozmowie z „Białym Orłem” poinformował o inicjatywie stowarzyszenia, mającej na celu wsparcie rozwoju umiejętności technicznych u uczniów, którzy odnoszą już pewne sukcesy w robotyce. W grupie uczniów, o której mowa, jest kilkoro osób polskiego pochodzenia, a jednym z mentorów jest polski inżynier. – Zachęcam gorąco do wsparcia finansowego tej zdolnej młodzieży – apeluje George Suwala. Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem strony internetowej: https://www.giveday.org/story/S4qnnf, na której też można znaleźć szczegółowe informacje.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Uroczystość przy pomniku gen. T. Kościuszki w St. Petersburg

6 maja 2018 roku Polonia ze środkowo-zachodniej części Florydy spotkała się przed pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki w Williams Park w St. Petersburg w celu uczczenia kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Organizatorem uroczystości, jak każdego roku, był Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Tampa Bay, który jest także fundatorem tego wzniesionego w 2000 roku pomnika autorstwa Andrzeja Pityńskiego. Fot. Jola Piatek

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
05-25-2018
Dyżur konsularny w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater
05-26-2018
Piknik Szkoły Języka Polskiego im. św. Wojciecha w Filadelfii
05-26-2018
Festiwal „Polska przez wieki”
05-26-2018
Wieczór karaoke w Polskim Domu Narodowym w Hartford
05-26-2018
Casting do konkursu Miss Polonia CT 2019
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com