Sezon koncertów chopinowskich dobiega końca

05-11-2018

Andrew Armstrong,...
Dyrektor wykonawczy...
Frank Almond oraz...

19 maja w Fort Lauderdale i 20 maja w Coral Gables odbędą się ostatnie koncerty w ramach obecnego sezonu Fundacji Chopinowskiej w Miami. W ramach serii „Chopin dla Wszystkich” wystąpi Drew Petersen – zdobywca Nagrody Pianisty Ameryki w 2017 roku. Artysta zaprezentuje m.in. utwory Beethovena i Chopina.

Bogaty w koncerty był kwiecień. 15 kwietnia w La Gorce Country Club koncert zagrali: Andrew Armstrong – Srebrny Medalista Narodowego Konkursu 1995 oraz skrzypek Frank Almond. Był to koncert z serii „Chopin Salon”. Dwa dni później w Coral Gables wystąpił słynny Rafał Blechacz – zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Z kolei w dniach 21-22 kwietnia w Fort Lauderdale i Coral Gables, w ramach serii „Chopin dla Wszystkich”, swoje umiejętności zaprezentowało 32 studentów z Miami-Dade, Broward and Palm Beach.

opr. bo     

 

           

 

 

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com