Sezon koncertów chopinowskich dobiega końca

05-11-2018

Andrew Armstrong,...
Dyrektor wykonawczy...
Frank Almond oraz...

19 maja w Fort Lauderdale i 20 maja w Coral Gables odbędą się ostatnie koncerty w ramach obecnego sezonu Fundacji Chopinowskiej w Miami. W ramach serii „Chopin dla Wszystkich” wystąpi Drew Petersen – zdobywca Nagrody Pianisty Ameryki w 2017 roku. Artysta zaprezentuje m.in. utwory Beethovena i Chopina.

Bogaty w koncerty był kwiecień. 15 kwietnia w La Gorce Country Club koncert zagrali: Andrew Armstrong – Srebrny Medalista Narodowego Konkursu 1995 oraz skrzypek Frank Almond. Był to koncert z serii „Chopin Salon”. Dwa dni później w Coral Gables wystąpił słynny Rafał Blechacz – zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Z kolei w dniach 21-22 kwietnia w Fort Lauderdale i Coral Gables, w ramach serii „Chopin dla Wszystkich”, swoje umiejętności zaprezentowało 32 studentów z Miami-Dade, Broward and Palm Beach.

opr. bo     

 

           

 

 

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com