Dodatkowym dniem...

Dyżur konsularny w Clearwater

05-11-2018

Wydział Konsularny Ambasady RP w Waszyngtonie poinformował, że w związku z wyczerpaniem miejsc na dyżur konsularny w dniach 25 i 26 maja br., dodatkowym dniem przyjmowania wniosków paszportowych będzie czwartek 24 maja. Dyżur odbędzie się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II (1521 North Saturn Avenue) w Clearwater.

Aby umówić się na spotkanie z konsulem należy wysłać e-mail na adres:

washington.consular@msz.gov.pl. W temacie należy wpisać: DYŻUR W CLEARWATER, zaś w treści imię i nazwisko, numer PESEL lub numer posiadanego polskiego paszportu. W przypadku pierwszego paszportu dla dziecka trzeba załączyć skan polskiego aktu urodzenia dziecka, a w przypadku pierwszego paszportu dla osoby dorosłej skan potwierdzenia posiadania obywatelstwa od wojewody. Dodać trzeba również polski odpis aktu urodzenia oraz polski odpis aktu małżeństwa (osoby zamężne)

Podczas dyżuru opłaty przyjmowane będą wyłącznie w formie MONEY ORDER lub CASHIER’S CHECK wypisanym dla „Embassy of the Republic of Poland”. Kwotę opłaty interesanci otrzymają po potwierdzeniu zgłoszenia udziału w dyżurze.

Wnioski paszportowe można złożyć w dowolnym konsulacie. W tym zakresie nie obowiązuje bowiem rejonizacja.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com