Czerwone Gitary nie zawiodły Polonii

05-05-2018

22 kwietnia...
Artyści już przy...
Fanów Czerwonych...
Publiczność była...
Wiele utworów...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

W dniach od 6 do 22 kwietnia 2018 roku legendarny polski zespół rockowy Czerwone Gitary odbył trasę koncertową w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Ostatnie trzy koncerty w jej ramach muzycy zagrali dla Polonii na Florydzie, dostarczając rodakom niesamowitych emocji.

Pierwszy koncert Czerwonych Gitar na Florydzie odbył się 20 kwietnia w Polsko-Amerykańskim Klubie Polonez w North Lauderdale (935 Rock Island). Dzień później rockmani zagrali w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater (1521 Saturn Ave), a 22 kwietnia na Polance polonijnego Klubu Korona w Palm Coast (2925 W Hwy 100). Do każdego z tych miejsc muzycy z Polski ściągnęli osoby z innych miejscowości, m.in. Jacksonville, Orlando, Melbourne, Mount Dora, St. Augustine czy Daytona.

Artyści już przy wejściu na scenę otrzymali gromkie brawa. Jerzy Skrzypczyk (perkusja, wokal), Arkadiusz Wiśniewski (gitara basowa, wokal, aranżer), Mieczysław Wądołowski (gitara akustyczna, wokal) i Dariusz Olszewski (gitara solowa, wokal) zaprezentowali największe przeboje zespołu, przenosząc starsze pokolenia do lat młodości. Wiele utworów publiczność zaśpiewała razem z nimi. Nie obyło się bez bisów. Po każdym z koncertów muzycy spotkali się z lokalną Polonią. Pozowali do wspólnych zdjęć, rozdawali autografy, a także... zjedli polskie przysmaki.  

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com