Święto 3 Maja w Palm Coast

05-05-2018

Zaczęło się od...
29 kwietnia, przy...
DJ Andrzej, czyli...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Uczestnicy akademii...

Jak co roku, członkowie Klubu Korona w Palm Coast zorganizowali uroczystości z okazji święta Konstytucji 3 Maja. 29 kwietnia, przy pięknej pogodzie, pożyteczne połączono z przyjemnym, czyli piknikową zabawą.

Zaczęło się od wprowadzenia sztandarów oraz odegrania hymnów Polski i Stanów Zjednoczonych. Następnie uczestnicy akademii na klubowej Polance wysłuchali krótkiej lekcji historii, czyli przypomnienia okoliczności i celu uchwalenia w 1791 roku drugiej na świecie, a pierwszej w Europie, konstytucji.

Historyczny rys narratora i recytatorzy w pięknych wierszach, słowami poetów, opowiedzieli obecnym na Polance gościom o radościach, nadziejach i porażkach Polski z tego okresu oraz o patriotyzmie i miłości do ukochanej ojczyzny – relacjonuje Małgorzata Świerczyńska-Holik, rzeczniczka klubu. Na koniec wszyscy odśpiewali „Rotę”.

Później przyszła pora na zabawę przy muzyce DJ Andrzeja i jedzenie. W piknikowym menu znalazły się m.in. pierogi i placki ziemniaczane.

Kolejna impreza na Polance Korony – Majówka – zaplanowana jest na 19 maja.             

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com