Święto 3 Maja w Palm Coast

05-05-2018

Zaczęło się od...
29 kwietnia, przy...
DJ Andrzej, czyli...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Uczestnicy akademii...

Jak co roku, członkowie Klubu Korona w Palm Coast zorganizowali uroczystości z okazji święta Konstytucji 3 Maja. 29 kwietnia, przy pięknej pogodzie, pożyteczne połączono z przyjemnym, czyli piknikową zabawą.

Zaczęło się od wprowadzenia sztandarów oraz odegrania hymnów Polski i Stanów Zjednoczonych. Następnie uczestnicy akademii na klubowej Polance wysłuchali krótkiej lekcji historii, czyli przypomnienia okoliczności i celu uchwalenia w 1791 roku drugiej na świecie, a pierwszej w Europie, konstytucji.

Historyczny rys narratora i recytatorzy w pięknych wierszach, słowami poetów, opowiedzieli obecnym na Polance gościom o radościach, nadziejach i porażkach Polski z tego okresu oraz o patriotyzmie i miłości do ukochanej ojczyzny – relacjonuje Małgorzata Świerczyńska-Holik, rzeczniczka klubu. Na koniec wszyscy odśpiewali „Rotę”.

Później przyszła pora na zabawę przy muzyce DJ Andrzeja i jedzenie. W piknikowym menu znalazły się m.in. pierogi i placki ziemniaczane.

Kolejna impreza na Polance Korony – Majówka – zaplanowana jest na 19 maja.             

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com