Sezon Fundacji Chopinowskiej w pełni

04-13-2018

Wielbiciele muzyki...
Dyrektor wykonawczy...
Eric Lu zachwycił...
Kate Liu i Eric Lu...
Kevin Kenner, Kate...
Kevin Kenner zagrał...

Trwa sezon koncertów Fundacji Chopinowskiej w Miami. 25 lutego w Key Biscaine koncert specjalny zagrał amerykański pianista Kevin Kenner, zaś 4 marca w ramach serii „Chopin for All” wystąpili laureaci Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie 2015: Kate Liu i Eric Lu.

Poza koncertem w Kościele Prezbiteriańskim w Coral Gables Kate Liu i Eric Lu mieli zaplanowany również koncert 3 marca w Fort Lauderdale. Niestety śnieżyce śnieżne uniemożliwiły lot na Florydę, dlatego ich sobotni występ nie doszedł do skutku. W zastępstwie zagrali Chance Israel z Uniwersytetu Lynne oraz Garrick Ohlsson z Filharmonią Warszawską. Ten ostatni występ transmitowano oczywiście przez internet.

Do końca sezonu pozostały jeszcze następujące koncerty: 21 i 22 kwietnia – Występ Młodych Pianistów oraz 19 i 20 maja – Drew Petersen (zdobywca Nagrody Pianisty Ameryki 2017).

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com