Koncert przy...
Stan Borys 11...

Stan Borys wystąpił w Pompano Beach i w Sarasocie

03-13-2018

Polonia na Florydzie doskonale zna i ceni twórczość Stana Borysa, dlatego nie budzi zaskoczenia fakt, że występy tego artysty na przełomie lutego i marca spotkały się z dużym zainteresowaniem publiczności, która licznie przybyła, by zobaczyć, co też tym razem zaprezentuje na scenie legendarny wokalista.

Koncert, który odbył się 3 marca w sali parafialnej przy Incarnation Church w Sarasocie, wpisał się w całoroczne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W pierwszej części swojego występu artysta zaprezentował specjalny program patriotyczny. Widownia mogła usłyszeć jego interpretacje poezji Cypriana Kamila Norwida. W drugiej części Stan Borys wykonał swoje największe przeboje, m.in. piosenki „Anna”, „Spacer dziką plażą”, „Jaskółka”. Oprawę całości dopełniała nastrojowa sceneria utrzymana w białych i czerwonych barwach.

Natomiast dwa tygodnie wcześniej, 18 lutego, Stan Borys wystąpił w Pompano Beach. Choć też patriotyczny, to jednak był to koncert zupełnie inny niż wszystkie, bowiem na scenie obok artysty zaprezentowali się także uczniowie ze Szkoły Języka Polskiego im. św. Jadwigi Królowej. Wspólnie przygotowali specjalny program poetycko-muzyczny, w ramach którego widzowie mieli okazję posłuchać wierszy C. K. Norwida, śpiewanych i recytowanych przez artystę oraz polonijną młodzież. W drugiej części koncertu Stan Borys zaśpiewał najbardziej znane i lubiane utwory ze swojego repertuaru.

Po obu występach przewidziane były spotkania z publicznością. Stan Borys chętnie podpisywał płyty i pozował do pamiątkowych zdjęć.

Stan Borys występuje na scenie już od 50 lat i wiele jego utworów weszło do kanonu polskiej muzyki, ale stosunkowo mało osób zna inny aspekt jego twórczości. Pomyśleliśmy, że w związku z przypadającym w tym roku 100-leciem niepodległości Polski warto poprzez repertuar Stana z płyty „Piszę pamiętnik artysty: hańba temu, kto o tym źle myśli” przypomnieć twórczość wielkiego, ale nieco zapomnianego polskiego poety – Cypriana Kamila Norwida – mówiła przed koncertami w rozmowie z „Białym Orłem” Anna Maleady, partnerka i menadżerka wokalisty. Pomysł ten spotkał się z dobry przyjęciem Polonii na Florydzie, a pełne sale podczas występów w Pompano Beach i Sarasocie były tego potwierdzeniem.

JS

wróć

Fotorelacje

Kiełbasa Fest w Salem

W niedzielę 9 września Polonia z Salem i okolicy spotkała się na polskim pikniku. Organizatorem imprezy było diecezjalne Sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem, w które w zeszłym roku został przekształcony polski kościół św. Jana Chrzciciela w tym mieście. O smaczne, typowe dla kuchni polskiej, jedzenie zatroszczyli się parafianie, część dań dostarczył też pan Edward, właściciel Euromart – polskiego sklepu w Bostonie. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
09-22-2018
Octoberfest w Polskim Klubie w Colchester
09-22-2018
Zabawa Komitetu Parady Pułaskiego w Stamford
09-22-2018
Bankiet ZPA z okazji Parady Pułaskiego w Perth Amboy
09-22-2018
Koncert Paula Stepnia
09-22-2018
Zabawa taneczna w Parku Piłsudskiego w Holyoke
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com