Koncert przy...
Stan Borys 11...

Stan Borys wystąpił w Pompano Beach i w Sarasocie

03-13-2018

Polonia na Florydzie doskonale zna i ceni twórczość Stana Borysa, dlatego nie budzi zaskoczenia fakt, że występy tego artysty na przełomie lutego i marca spotkały się z dużym zainteresowaniem publiczności, która licznie przybyła, by zobaczyć, co też tym razem zaprezentuje na scenie legendarny wokalista.

Koncert, który odbył się 3 marca w sali parafialnej przy Incarnation Church w Sarasocie, wpisał się w całoroczne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W pierwszej części swojego występu artysta zaprezentował specjalny program patriotyczny. Widownia mogła usłyszeć jego interpretacje poezji Cypriana Kamila Norwida. W drugiej części Stan Borys wykonał swoje największe przeboje, m.in. piosenki „Anna”, „Spacer dziką plażą”, „Jaskółka”. Oprawę całości dopełniała nastrojowa sceneria utrzymana w białych i czerwonych barwach.

Natomiast dwa tygodnie wcześniej, 18 lutego, Stan Borys wystąpił w Pompano Beach. Choć też patriotyczny, to jednak był to koncert zupełnie inny niż wszystkie, bowiem na scenie obok artysty zaprezentowali się także uczniowie ze Szkoły Języka Polskiego im. św. Jadwigi Królowej. Wspólnie przygotowali specjalny program poetycko-muzyczny, w ramach którego widzowie mieli okazję posłuchać wierszy C. K. Norwida, śpiewanych i recytowanych przez artystę oraz polonijną młodzież. W drugiej części koncertu Stan Borys zaśpiewał najbardziej znane i lubiane utwory ze swojego repertuaru.

Po obu występach przewidziane były spotkania z publicznością. Stan Borys chętnie podpisywał płyty i pozował do pamiątkowych zdjęć.

Stan Borys występuje na scenie już od 50 lat i wiele jego utworów weszło do kanonu polskiej muzyki, ale stosunkowo mało osób zna inny aspekt jego twórczości. Pomyśleliśmy, że w związku z przypadającym w tym roku 100-leciem niepodległości Polski warto poprzez repertuar Stana z płyty „Piszę pamiętnik artysty: hańba temu, kto o tym źle myśli” przypomnieć twórczość wielkiego, ale nieco zapomnianego polskiego poety – Cypriana Kamila Norwida – mówiła przed koncertami w rozmowie z „Białym Orłem” Anna Maleady, partnerka i menadżerka wokalisty. Pomysł ten spotkał się z dobry przyjęciem Polonii na Florydzie, a pełne sale podczas występów w Pompano Beach i Sarasocie były tego potwierdzeniem.

JS

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com