Koncert przy...
Stan Borys 11...

Stan Borys wystąpił w Pompano Beach i w Sarasocie

03-13-2018

Polonia na Florydzie doskonale zna i ceni twórczość Stana Borysa, dlatego nie budzi zaskoczenia fakt, że występy tego artysty na przełomie lutego i marca spotkały się z dużym zainteresowaniem publiczności, która licznie przybyła, by zobaczyć, co też tym razem zaprezentuje na scenie legendarny wokalista.

Koncert, który odbył się 3 marca w sali parafialnej przy Incarnation Church w Sarasocie, wpisał się w całoroczne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W pierwszej części swojego występu artysta zaprezentował specjalny program patriotyczny. Widownia mogła usłyszeć jego interpretacje poezji Cypriana Kamila Norwida. W drugiej części Stan Borys wykonał swoje największe przeboje, m.in. piosenki „Anna”, „Spacer dziką plażą”, „Jaskółka”. Oprawę całości dopełniała nastrojowa sceneria utrzymana w białych i czerwonych barwach.

Natomiast dwa tygodnie wcześniej, 18 lutego, Stan Borys wystąpił w Pompano Beach. Choć też patriotyczny, to jednak był to koncert zupełnie inny niż wszystkie, bowiem na scenie obok artysty zaprezentowali się także uczniowie ze Szkoły Języka Polskiego im. św. Jadwigi Królowej. Wspólnie przygotowali specjalny program poetycko-muzyczny, w ramach którego widzowie mieli okazję posłuchać wierszy C. K. Norwida, śpiewanych i recytowanych przez artystę oraz polonijną młodzież. W drugiej części koncertu Stan Borys zaśpiewał najbardziej znane i lubiane utwory ze swojego repertuaru.

Po obu występach przewidziane były spotkania z publicznością. Stan Borys chętnie podpisywał płyty i pozował do pamiątkowych zdjęć.

Stan Borys występuje na scenie już od 50 lat i wiele jego utworów weszło do kanonu polskiej muzyki, ale stosunkowo mało osób zna inny aspekt jego twórczości. Pomyśleliśmy, że w związku z przypadającym w tym roku 100-leciem niepodległości Polski warto poprzez repertuar Stana z płyty „Piszę pamiętnik artysty: hańba temu, kto o tym źle myśli” przypomnieć twórczość wielkiego, ale nieco zapomnianego polskiego poety – Cypriana Kamila Norwida – mówiła przed koncertami w rozmowie z „Białym Orłem” Anna Maleady, partnerka i menadżerka wokalisty. Pomysł ten spotkał się z dobry przyjęciem Polonii na Florydzie, a pełne sale podczas występów w Pompano Beach i Sarasocie były tego potwierdzeniem.

JS

wróć

Fotorelacje

Zabawa wielkanocna w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski

W sobotę 17 marca 2018 roku w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski w Greenacres (4725 Lake Worth Road) odbyła się Zabawa Wielkanocna dla Dzieci. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt dzieci. W programie imprezy były między innymi: wspólne przygotowania palemek wielkanocnych, malowanie pisanek, zabawa z Wielkanocnym Zajączkiem czy szukanie jajek-niespodzianek. Nie zabrakło też pysznych polskich przysmaków. Fot. Archiwum Klubu Sobieski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Marzec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
03-25-2018
Spotkanie poświęcone korzystaniu ze źródeł genealogicznych
03-25-2018
Doroczna akcja „Dzieci dzieciom” w PSS im. bł. ks. J. Popiełuszki w Derby
03-25-2018
Rekolekcje w Parafii MB Częstochowskiej w Bostonie
03-25-2018
Niedziela z Pisanką na Polance
03-25-2018
Brunch Gniazda Sokołów #36
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com