Polonia z Orlando wzięła udział w Drodze Krzyżowej w Zakonie Karmelitów

03-12-2018

Pielgrzymki do...
Pielgrzymi wzięli...
Pomnik Chrystusa...
Droga Krzyżowa...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Zgodnie z tradycją, trwającą już ponad 18 lat, Polonia Orlando w okresie postu organizuje pielgrzymkę do Zakonu Karmelitów w Koronie. 3 marca 2018 r. pielgrzymi Polonii Orlando wyruszyli do Korony autokarem spod kościoła św. Józefa i Maksymiliana Kolbe w Orlando.

Chwile zadumy

Drogę Krzyżową, rozpoczętą punktualnie o godz. 12:00, celebrował ks. Jarek Sztybel w przepięknie utworzonym w tym celu na terenie Zakonu Karmelitów parku, gdzie każda stacja ma swoją osobną kapliczkę. Na szczególną uwagę zasługuje budynek góry Kalwarii (Calvary), wewnątrz której znajdują się dwie rzeźby: Pieta (Matki Boskiej z umierającym Jezusem Chrystusem na kolanach) i figura św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus. Droga Krzyżowa zakończyła się przy realistycznie wykonanym małym grobowcu (The Tomb of the Lord) ze wzruszającą rzeźbą Chrystusa w grobie. Jest to miejsce, gdzie każdy osobiście, w zadumie i modlitwie oddaje hołd Chrystusowi.

Następnym punktem programu był wspólny obiad, podczas którego wszyscy obecni mieli możliwość prowadzenia ciekawych rozmów w języku polskim i angielskim.

Po przerwie obiadowej wszyscy zainteresowani skorzystali z sakramentu spowiedzi (w języku polskim lub angielskim), której udzielało aż trzech księży: ks. Jarek Sztybel, ks. Julian Bednarz i gospodarz obiektu ks. Józef Zawada. Ostatnim punktem programu była wspólna modlitwa w obecności Najświętszego Sakramentu w przepięknej kaplicy na terenie Zakonu.

Okazja do integracji

Coroczna Pielgrzymka Polonii Orlando do Korony jest nie tylko tradycją, ale przede wszystkim ważnym wydarzeniem duchowym, motywującym do zadumy i modlitwy, a także jest okazją do integracji Polonii, również z nowymi uczestnikami. W tym roku było tylu chętnych, iż nie dla wszystkich wystarczyło miejsc w autokarze. Spora grupa uczestników dojechała do Zakonu Karmelitów w Koronie własnymi środkami transportu.

Dziękujemy serdecznie ks. Jarkowi Sztybelowi i ks. Julianowi Bednarzowi za przewodnictwo duchowe, modlitwę i wspólne uczestnictwo w pielgrzymce. Dziękujemy również z całego serca ks. Józefowi Zawadzie z Zakonu Karmelitów w Koronie za ciepłą gościnę, modlitwę, motywującą przemowę oraz za możliwość uczestniczenia w tym religijnym wydarzeniu – podsumowuje Agnieszka Błaszak, wiceprezes Polonii Orlando.

W imieniu Polonii Orlando – Agnieszka Błaszak i Renata Pytel

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com