Polonia z Orlando wzięła udział w Drodze Krzyżowej w Zakonie Karmelitów

03-12-2018

Pielgrzymki do...
Pielgrzymi wzięli...
Pomnik Chrystusa...
Droga Krzyżowa...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Zgodnie z tradycją, trwającą już ponad 18 lat, Polonia Orlando w okresie postu organizuje pielgrzymkę do Zakonu Karmelitów w Koronie. 3 marca 2018 r. pielgrzymi Polonii Orlando wyruszyli do Korony autokarem spod kościoła św. Józefa i Maksymiliana Kolbe w Orlando.

Chwile zadumy

Drogę Krzyżową, rozpoczętą punktualnie o godz. 12:00, celebrował ks. Jarek Sztybel w przepięknie utworzonym w tym celu na terenie Zakonu Karmelitów parku, gdzie każda stacja ma swoją osobną kapliczkę. Na szczególną uwagę zasługuje budynek góry Kalwarii (Calvary), wewnątrz której znajdują się dwie rzeźby: Pieta (Matki Boskiej z umierającym Jezusem Chrystusem na kolanach) i figura św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus. Droga Krzyżowa zakończyła się przy realistycznie wykonanym małym grobowcu (The Tomb of the Lord) ze wzruszającą rzeźbą Chrystusa w grobie. Jest to miejsce, gdzie każdy osobiście, w zadumie i modlitwie oddaje hołd Chrystusowi.

Następnym punktem programu był wspólny obiad, podczas którego wszyscy obecni mieli możliwość prowadzenia ciekawych rozmów w języku polskim i angielskim.

Po przerwie obiadowej wszyscy zainteresowani skorzystali z sakramentu spowiedzi (w języku polskim lub angielskim), której udzielało aż trzech księży: ks. Jarek Sztybel, ks. Julian Bednarz i gospodarz obiektu ks. Józef Zawada. Ostatnim punktem programu była wspólna modlitwa w obecności Najświętszego Sakramentu w przepięknej kaplicy na terenie Zakonu.

Okazja do integracji

Coroczna Pielgrzymka Polonii Orlando do Korony jest nie tylko tradycją, ale przede wszystkim ważnym wydarzeniem duchowym, motywującym do zadumy i modlitwy, a także jest okazją do integracji Polonii, również z nowymi uczestnikami. W tym roku było tylu chętnych, iż nie dla wszystkich wystarczyło miejsc w autokarze. Spora grupa uczestników dojechała do Zakonu Karmelitów w Koronie własnymi środkami transportu.

Dziękujemy serdecznie ks. Jarkowi Sztybelowi i ks. Julianowi Bednarzowi za przewodnictwo duchowe, modlitwę i wspólne uczestnictwo w pielgrzymce. Dziękujemy również z całego serca ks. Józefowi Zawadzie z Zakonu Karmelitów w Koronie za ciepłą gościnę, modlitwę, motywującą przemowę oraz za możliwość uczestniczenia w tym religijnym wydarzeniu – podsumowuje Agnieszka Błaszak, wiceprezes Polonii Orlando.

W imieniu Polonii Orlando – Agnieszka Błaszak i Renata Pytel

wróć

Fotorelacje

Dni Polskie w Lake Compounce

W dniach 9 i 10 czerwca w parku rozrywki w Lake Compounce (Bristol, CT) odbyła się kolejna edycja Dni Polskich – imprezy organizowanej już od dwudziestu lat przez Kongres Polonii Amerykańskiej oddział w Connecticut. Fot. Asha Lassen, Robert Iwanicki

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
06-21-2018
Doroczny BAZAR parafialny w parafii św. Wojciecha w Filadelfii
06-21-2018
Koncert Mateusz Smoczyński Quintet
06-22-2018
VI Forum Charyzmatyczne w Narodowym Sanktuarium MB Częstochowskiej w Doylestown
06-22-2018
Doroczny Polski Festiwal w Syracuse
06-22-2018
Koncert Mateusz Smoczyński Quintet w Chris Jazz Cafe w Filadelfii
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com