Blues na scenie Klubu Sobieski

03-12-2018

Polska Noc Bluesowa...
Artyści...
Jan Błędowski...

17 lutego br. w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski w Greenacres (4725 Lake Worth Rd) odbyła się Polska Noc Bluesowa 2018. Na scenie wystąpił polski skrzypek Jan Błędowski wraz z zespołem Joey Tenuto Band. Kolejna odsłona bluesa w tym klubie już 16 marca.

Jan Błędowski zagrał na skrzypcach, Joey Tenuto na gitarze, Cole Colie George na perkusji, Joey Zampano na basie, zaś Tony Tata na klawiszach. Artyści zaprezentowali mocne, bluesowe riffy oraz świetne solówki – i na gitarze, i na skrzypcach. Nie był to ich pierwszy występ w tym klubie – grali tutaj w maju 2017 roku.

Błędowski to wieloletni lider super grupy Krzak, uznawany za jednego z czołowych skrzypków europejskich. W Polsce współpracował m.in. z grupami Krzak, Niemen, SBB, Laboratorium, Republika, Irek Dudek Blues Band, Shakin’ Dudi. Od wielu lat mieszka w Niemczech.

A już w piątek 16 marca na scenie Klubu Sobieski odbędzie się koncert poświęcony ojcu polskiego bluesa Tadeuszowi Nalepie. Wystąpią muzycy z Kanady: Henryk M. (gitara i harmonijka ustna) oraz Mariusz Michalak (klawisze). Początek imprezy o godz. 20.    

opr. bo

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com