Rodzice i dzieci z Polskiej Sobotniej Szkoły im. Mikołaja Kopernika w Sarasocie zaprezentowali twórczość Juliana Tuwima

03-12-2018

Przedstawienie było...
Rodzina Zolkos...
Joanna Zagata z...

„Zosia Samosia”, „Ptasie radio”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Cuda i dziwy”, „W aeroplanie”, „Okulary”, „Dwa Michały”, „Skakanka”, „O Panu Tralalińskim”, „Lokomotywa”, „Idzie Grześ przez wieś” – któż nie zna tych utworów?

Wiersze dla dzieci autorstwa Juliana Tuwima należą do kanonu polskiej poezji dla najmłodszych. Pouczające przesłania w nich zawarte, przekazane w zabawny, charakterystyczny dla twórczości Tuwima sposób, znajdują przychylnych odbiorców zarówno wśród młodszych, jak i starszych czytelników. Przedstawienie, które odbyło się w sobotę 10 marca w Polskiej Sobotniej Szkole im. Mikołaja Kopernika w Sarasocie, było okazją do tego, by dzieci i ich rodzice poznali lub przypomnieli sobie twórczość tego poety. Tym razem rodzice nie tylko zasiadali na widowni, ale brali czynny udział w przedstawieniu, towarzysząc swoim dzieciom podczas występów. Niektórzy prezentacje swoich wierszy wzbogacili adekwatnymi kostiumami i akcesoriami. Występom kolejnych rodzin towarzyszyły salwy śmiechu i gromkie oklaski. Jednak było nie tylko zabawnie, ale i pouczająco. Te wyjątkowe „lekcje” na pewno zostaną w pamięci dzieci na długo!

opr. JS

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com