18. edycja turnieju Polonia Open by Żywiec

03-10-2018

Janusz Mrowiec...
Mistrzowie Polonia...
Prezes PAGA Paweł...

– To jedno z dwóch największych zwycięstw w mojej karierze – powiedział tuż po zwycięstwie w konkursie Polonia Open Golf 2018 Janusz Bączyk z Trenton w New Jersey. To już jego czwarty tytuł championa, czego przed nim nie dokonał nikt inny. Wśród kobiet najlepsza była Ewa Mazur z Kanady, która obroniła tytuł.

Turniej odbył się w dniach od 28 lutego do 3 marca br. w Fountains Country Club na Florydzie. Była to już 18. edycja Polonijnych Mistrzostwa Świata w Golfie, po raz kolejny pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.            

Po pierwszej rundzie Bączyk prowadził pięcioma punktami. Po drugiej rundzie 26-letni Konrad Deka z Chicago tracił do niego już tylko trzy punkty i chociaż wygrał też ostatnią rundę, to 62-letniego zawodnika z New Jersey nie wyprzedził. Deka przegrał 2 punktami i musiał zadowolić się drugim miejscem. Trzecie zdobył Michael Kozub.

Pierwszy turniej golfowy, zorganizowany przez obecnego prezesa Polish American Golf Association (PAGA) Pawła Gąsiora, odbył się w 2001 roku. Impreza spotkała się z uznaniem i poparciem zarówno sportowców, jak i sponsorów, dlatego PAGA postanowiła zająć się na stałe organizacją golfowej części Polonia Open. W 2005 Polski Komitet Olimpijski przekazał na ręce organizatorów puchar z podziękowaniami za organizację turnieju Polonia Open oraz propagowanie sportów polonijnych na świecie. W latach 2004-2007 imprezę przeniesiono na wschodnie wybrzeże, a od 2014 roku odbywa się w The Fountains Country Club w West Palm Beach na Florydzie.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com