Czerwone Gitary to...

Czerwone Gitary zagrają na Florydzie

03-10-2018

„Powiedz stary, gdzieś ty był, „Kwiaty we włosach” czy „Anna Maria” – te i wiele innych kultowych utworów Czerwonych Gitar będzie można już za niespełna miesiąc usłyszeć na żywo na Florydzie. „Polscy Beatlesi”, jak często nazywany jest ten zespół, zagrają w kwietniu dla Polonii trzy koncerty.

Pierwszy występ odbędzie się 20 kwietnia o godz. 20 w Polsko-Amerykańskim Klubie Polonez w North Lauderdale (935 Rock Island). Bilety są w cenie 40 dolarów i można je nabyć m.in. w sklepach Krakus Deli i Euro Deli.

Drugi koncert Czerwonych Gitar na Florydzie odbędzie się 21 kwietnia o godz. 20 w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater (1521 Saturn Ave). Trzeci występ zespołu zaplanowany jest 22 kwietnia na Polance polonijnego Klubu Korona w Palm Coast (2925 W Hwy 100). Bilety dostępne są m.in. w polskim sklepie Serpol Fl.

Zespół Czerwone Gitary powstał w 1965 roku w Gdańsku. Jego pierwszy skład stanowili Bernard Dornowski, Krzysztof Klenczon, Jerzy Kossela, Jerzy Skrzypczyk i Henryk Zomerski. Obecnie zespół tworzą: Jerzy Skrzypczyk (perkusja, wokal), Arkadiusz Wiśniewski (gitara basowa, wokal, aranżer), Mieczysław Wądołowski (gitara akustyczna, wokal), Dariusz Olszewski (gitara solowa, wokal).

opr. bo

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com