Bal Karnawałowy w Klubie Polonez

02-08-2018

W imprezie udział...
Podczas balu odbyła...
W konkursie na...
Fot. Hanna Stepniak
Fot. Hanna Stepniak
Fot. Hanna Stepniak
Fot. Hanna Stepniak
Fot. Hanna Stepniak
Fot. Hanna Stepniak

20 stycznia br. w Polsko-Amerykańskim Klubie Polonez w North Lauderdale lokalna Polonia bawiła się na Balu Karnawałowym. W imprezie udział wzięło ponad 170 gości.

O muzykę zadbał DJ Irek Roszkowski, zaś o jedzenie Joe Borowski. W konkursie na najlepszy kostium zwyciężyła Marta Spielman z mężem. Ona przebrała się za sędziego wyścigów samochodowych, a on za papieża. – Pani Marcie tak bardzo spodobał się nasz klub i atmosfera w nim panująca, że postanowiła zapisać się na najbliższym zebraniu i zacząć działać na rzecz naszej polonijnej społeczności – mówi Włodzimierz Trawiński, były prezes klubu.

Podczas balu odbyła się również aukcja portretów malarki Kiki Garber – portrecistki szwedzkiej rodziny królewskiej. Całkowity dochód został przekazany na nowe stroje do tańców śląskich, przygotowywanych przez klubowy zespół taneczny seniorów „Polonia”.

A już w sobotę 3 marca na scenie w North Lauderdale wystąpi aktorka Maria Nowotarska, która wraz ze swoją trupą teatralną przyleci na Florydę z Kanady. Aktorzy zaprezentują sztukę „Spotkanie z Tamarą L.” w reżyserii K. Brauna.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com