Bal Karnawałowy w Klubie Polonez

02-08-2018

W imprezie udział...
Podczas balu odbyła...
W konkursie na...
Fot. Hanna Stepniak
Fot. Hanna Stepniak
Fot. Hanna Stepniak
Fot. Hanna Stepniak
Fot. Hanna Stepniak
Fot. Hanna Stepniak

20 stycznia br. w Polsko-Amerykańskim Klubie Polonez w North Lauderdale lokalna Polonia bawiła się na Balu Karnawałowym. W imprezie udział wzięło ponad 170 gości.

O muzykę zadbał DJ Irek Roszkowski, zaś o jedzenie Joe Borowski. W konkursie na najlepszy kostium zwyciężyła Marta Spielman z mężem. Ona przebrała się za sędziego wyścigów samochodowych, a on za papieża. – Pani Marcie tak bardzo spodobał się nasz klub i atmosfera w nim panująca, że postanowiła zapisać się na najbliższym zebraniu i zacząć działać na rzecz naszej polonijnej społeczności – mówi Włodzimierz Trawiński, były prezes klubu.

Podczas balu odbyła się również aukcja portretów malarki Kiki Garber – portrecistki szwedzkiej rodziny królewskiej. Całkowity dochód został przekazany na nowe stroje do tańców śląskich, przygotowywanych przez klubowy zespół taneczny seniorów „Polonia”.

A już w sobotę 3 marca na scenie w North Lauderdale wystąpi aktorka Maria Nowotarska, która wraz ze swoją trupą teatralną przyleci na Florydę z Kanady. Aktorzy zaprezentują sztukę „Spotkanie z Tamarą L.” w reżyserii K. Brauna.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Niepodległościowa gala w Centrum Parafialnym św. Stanisława Kostki w Woonsocket

10 listopada w parafii św. Stanisława Kostki w Woonsocket odbyła się gala z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Lokalna Polonia zebrała się na pięknie udekorowanej na tę okoliczność w polskich barwach narodowych sali. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com