Bal Karnawałowy w Klubie Polonez

02-08-2018

W imprezie udział...
Podczas balu odbyła...
W konkursie na...
Fot. Hanna Stepniak
Fot. Hanna Stepniak
Fot. Hanna Stepniak
Fot. Hanna Stepniak
Fot. Hanna Stepniak
Fot. Hanna Stepniak

20 stycznia br. w Polsko-Amerykańskim Klubie Polonez w North Lauderdale lokalna Polonia bawiła się na Balu Karnawałowym. W imprezie udział wzięło ponad 170 gości.

O muzykę zadbał DJ Irek Roszkowski, zaś o jedzenie Joe Borowski. W konkursie na najlepszy kostium zwyciężyła Marta Spielman z mężem. Ona przebrała się za sędziego wyścigów samochodowych, a on za papieża. – Pani Marcie tak bardzo spodobał się nasz klub i atmosfera w nim panująca, że postanowiła zapisać się na najbliższym zebraniu i zacząć działać na rzecz naszej polonijnej społeczności – mówi Włodzimierz Trawiński, były prezes klubu.

Podczas balu odbyła się również aukcja portretów malarki Kiki Garber – portrecistki szwedzkiej rodziny królewskiej. Całkowity dochód został przekazany na nowe stroje do tańców śląskich, przygotowywanych przez klubowy zespół taneczny seniorów „Polonia”.

A już w sobotę 3 marca na scenie w North Lauderdale wystąpi aktorka Maria Nowotarska, która wraz ze swoją trupą teatralną przyleci na Florydę z Kanady. Aktorzy zaprezentują sztukę „Spotkanie z Tamarą L.” w reżyserii K. Brauna.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com