„Biznesowe...

Kobiety sukcesu w Miami

02-03-2018

Przedsiębiorcze Polki, kobiety sukcesu z ponad 20 krajów świata podjęły się wspaniałego wyzwania i napisały wspólnie książkę „Biznesowe inspiracje Polek na świecie”, która uczy, motywuje i zachęca do działania. 11 lutego podczas brunchu organizowanego przez Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Roc Eden Hotel w Miami, będzie można osobiście poznać współautorki tej unikalnej publikacji.

„Biznesowe inspiracje Polek na świecie” to wyjątkowa publikacja stworzona przez dwie ambasadorki przedsiębiorczości kobiet: Kingę Langley, prezes PREMIER International Business Club z siedzibą w Wielkiej Brytanii i USA, oraz Urszulę Ciołeszyńską, prezes Międzynarodowej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet z siedzibą w Polsce. W ubiegłym roku obie panie połączyły siły i rozpoczęły wyjątkowy projekt wydania cyklu książek pod wspólnym tytułem „Biznesowe inspiracje Polek na świecie”. Do projektu zaprosiły 20 przedsiębiorczych pań, które podjęły się wyzwania i postanowiły przekazać innym swoje niespisane nigdzie dotąd doświadczenia, porady i wskazówki, dzięki którym znalazły się na szczycie swoich niegdyś dziewczęcych marzeń. Pomimo wielu przeciwności losu nie poddały się i udowodniły, że nawet w bardzo trudnych warunkach, w obcym kraju, często bez środków finansowych, można zrealizować swoje marzenia.

Współautorki książki wielokrotnie podkreślają, że ich sukcesy są wynikiem głębokiej determinacji w dążeniu do celu. Teresa Garvin, która prowadzi swój biznes w Chicago, od dawna jest mentorką dla wielu kobiet z różnych krajów świata w tym również z Polski. – Mam ogromne doświadczenie w prowadzeniu biznesu w USA, a więc również gotowe wzorce, które można i powinno się wprowadzać do Polski. Decydując się na wzięcie udziału w tym projekcie, nagle wyobraziłam sobie, jak wiele kobiet będę mogła zainspirować. Ja przecież zaczynałam od zera w obcym kraju, bez języka. Skoro mnie się udało, to inni też mogą osiągnąć sukces – podkreślała przedsiębiorczyni ze Stanów.

Po przeczytaniu książki swojego zachwytu nie kryła wiceminister rozwoju oraz pełnomocnik rządu do spraw małych i średnich przedsiębiorstw pani Angelika Możdżanowska, która powiedziała: „Wasza niezwykła energia i opisane historie życiowe mogą być inspiracją dla wielu kobiet. To, co robią Polki w kraju i na świecie oraz jak dzielą się doświadczeniem i wiedzą, może zmienić sposób myślenia kobiet, wspierających ich mężczyzn oraz całego pokolenia. Ta książka to prawdziwa biblia przedsiębiorczości, która powinna być obowiązkowym podręcznikiem na wszystkich kierunkach zarządzania”.

Podczas brunchu organizowanego przez Amerykański Instytut Kultury Polskiej w niedzielę 11 lutego 2018 r. w Roc Eden Hotel w Miami, odbędzie się spotkanie autorskie, gdzie goście będą mieli okazję osobiście poznać współautorki książki, które specjalnie na tę okazję przyleciały z Zambii, USA, Polski, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec.

Udział w spotkaniu wezmą:

Teresa Garvin (Chicago) – założycielka i właścicielka firm usługowych, które z sukcesem prowadzi w USA: Clean Impressions Corporation, C.I. Supply Leasing Company oraz Barrington Investments, LLC.

Maria Ogonowska-Wiśniewski – Honorowy Konsul Generalny RP w Zambii, lekarka, właścicielka kopalni czarnego granitu oraz dwóch innych firm w Zambii: Company Prime Marble Products Ltd. oraz Marble Arch Ltd., w skład których wchodzą: Fabryka Obróbki Marmurów oraz 3 kopalnie marmurów: białego, czarnego oraz różnokolorowego, znane pod nazwą Ambassador White, Black and Multicolour. Dyrektor australijskiej kopalni miedzi Sedgwick.

Beata Drzazga – założycielka i właścicielka największej firmy medycznej w Polsce BetaMed SA, świadczącej usługi lekarskie, pielęgniarskie i rehabilitacyjne w domu pacjenta.

Justyna Weber – założycielka agencji Munich Global Communications Worldwide Services w Niemczech.

Kinga Langley – założycielka i prezes PREMIER International Business Club. Pomysłodawczyni i wydawca książki “Biznesowe inspiracje Polek na świecie”. Współorganizator Światowego Dnia Przedsiębiorczości Kobiet w Polsce. Ambasador Przedsiębiorczości Kobiet w Wielkiej Brytanii.

Informacja prasowa

wróć

Fotorelacje

Studniówka 2018 w Nowym Jorku

Sto dni przed maturą tradycyjnie w szkołach polonijnych odbywają się bale studniówkowe. Abiturienci szkół polonijnych wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych mieli swój bal studniówkowy 3 lutego 2018 roku w restauracji Leonard's Palazzo w Great Neck, NY. Wzięło w nim udział ponad 460 osób. Fot. Roman Celi, Aneta Matyszczyk

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
02-19-2018
Zimowisko w Copiague
02-21-2018
Koncert celebrujący 85. rocznicę ostatniego koncertu I. Paderewskiego
02-23-2018
Gala boksu w Twin River Casino w Lincoln
02-23-2018
Spotkanie ewangelizacyjne „Nowy ja”
02-23-2018
Warsztaty plastyczne: „Malujemy portrety – sztuka w Instytucie Piłsudskiego”
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com